Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Czy teren posesji w samym centrum Milanówka przy ulicy Warszawskiej 24 będzie kiedykolwiek uporzadkowany.Nawet jezeli jest własnością prywatną to czy nie ma możliwości skłonienia własciciela do uporzadkowania terenu lub uporzadkowanie działki przez gminę na koszt własciciela. Bałagan na tej posesji w centrum miasta istnieje od lat i nikomu z gminy to nie przeszkadza.Wszyscy się do tego juz przyzwyczaili Odnoszę wrazenie że do utrzymania czystości Milanówka nie przywiązuje się zbytniej wagi i postępuje coraz wieksza degradacja otaczającego nas srodowiska ,do której systematycznie siłą rzeczy przyzwyczaja się jego mieszkańców.
Gdzie to miasto ogród? Na warszawskiej 24?
Z poważaniem Wacław
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo w sprawie uporządkowania posesji usytuowanej przy ul. Warszawskiej 24 w Milanówku uprzejmie informuję, że funkcjonariusze Straży Miejskiej w Milanówku zobowiązywali ustnie właścicieli tej posesji do jej uporządkowania.
Z uwagi na fakt, iż dotychczasowe, ustne upomnienia nie odniosły pożądanego efektu w dniu 22.11.2011 r. do właścicieli posesji przesłano pismo obligujące do uprzątnięcia posesji w terminie do 14 dni od daty otrzymania pisma – upomnienia, z jednoczesnym pouczeniem o konsekwencjach prawnych w przypadku niewywiązania się z ciążącego na właścicielach posesji obowiązku.
Jednocześnie pragnę podziękować Panu za wskazanie problemu, który – znany również Straży Miejskiej – powinien być jak najszybciej załatwiony.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
w odpowiedzi na moje pytanie z dnia 11.11 br. powołał się Pan na przepis który nie istnieje (został skreślony). Oj niedobrze panowie kierowcy! Mam na myśli również Straż Miejską. Ci panowie próbowali mi wmówić, że znak B-52 z tabliczką Tz-25 oznacza zakaz zatrzymywania się przed takim znakiem. I twierdzenia strażników, łącznie z p. komendantem i Pana są bzdurą.
Przy okazji zapytam, czy strażnicy, którzy są upoważnieni do nakładania mandatów, przechodzą specjalne przeszkolenia w tym zakresie, jeśli tak, czy szkolenia kończą się egzaminem i ewentualnie, jaki okres ważne są takie uprawnienia.
Nie dowiedziałem się ile mandatów nałożono na kierowców za parkowania w tym miejscu.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w tekście odpowiedzi Burmistrza Miasta na Pańskie pytanie dotyczące oznakowania ulicy Kościuszki tuż za skrzyżowaniem z ulicą Krakowską wystąpiła omyłka pisarska - zamiast art. 49 ust. 1 pkt. 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym przywołany został mylnie art. 48 ust. 1 pkt. 1 tej Ustawy. Za ten błąd serdecznie przepraszam.
W pozostałej części podtrzymuję treść udzielonej Panu uprzednio odpowiedzi. Jednocześnie dodaję, że w związku z planowanym poszerzeniem strefy płatnego parkowania w rejonie ulic Krakowska - Kościuszki zostanie opracowany nowy plan organizacji ruchu i oznakowania znakami drogowymi ulic w tej części miasta.
Nadmieniam, iż strażnicy miejscy odbywają przeszkolenie obowiązujące wszystkich przyjmowanych do pracy w tym charakterze i w ramach tego przeszkolenia odbywają również przeszkolenie z przepisów prawa o ruchu drogowym. Przeszkolenia te kończą się egzaminami (pisemnymi i ustnymi) składanymi przed Komisją Egzaminacyjną powoływaną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji właściwego terytorialnie ze względu na miejsce przeprowadzania egzaminów.
Odbycie takiego przeszkolenia stanowi podstawę do wydania strażnikom przez wójta gminy - burmistrza (prezydenta) miasta Upoważnień do nakładania grzywien w drodze mandatów karnych, a przez Komendanta Powiatowego (Rejonowego, Miejskiego) Policji - Upoważnień do wykonywania kontroli ruchu drogowego.
Jeżeli zachodzi potrzeba uzupełniającego przeszkolenia strażników w zakresie zmian przepisów prawa o ruchu drogowym organizowane są takie przeszkolenia. Milanowscy strażnicy takie uzupełniające przeszkolenie odbyli ostatnio w kwietniu 2011 roku.
Pragnę zauważyć, że błędy - nawet te niezamierzone są rzeczą ludzką. Znalazło to swe potwierdzenie również w treści Pana pisma z dnia 21.11.2011 r.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
Panie Burmistrzu auta parkują już dawno za wiaduktem , dziwię się że pan nie stwierdził rozjeżdżania trawników w innych miejscach zapraszam przed wiadukt pod wiadukt i za wiadukt , auta stoją już na klepiskach ! Gdyż trawa w większości przypadków już dawno został rozjechana , mowa jest jo parkowaniu nie w zatoczkach a na trawie i klepiskach po trawie i to jest problem .
To że zwiększy pan strefę płatnego parkowania nie rozwiąże problemu jakim jest parkowanie w miejscach nie wyznaczonych i z tym straż miejska sobie nie radzi bo nie są skuteczni , a kierowcy parkują jak chcą i gdzie chcą , bo nie ma wyznaczonego parkingu na tak dużą liczbę aut a aut przybywa w zastraszającym tempie.
Zapraszam do obejrzenia tego miejsca w godzinach szczytu po południowych i dopiero wtedy proszę o odpowiedź i proszę mi powiedzieć czy oprócz zwiększenia strefy płatnego parkowania ma pan plan skuteczniejszy , np. budowa duże płatnego parkingu i skuteczniejszą ochronę zieleni naszego miasta za którą powinna odpowiadać straż miejska.
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w terminie do 21 listopada w ulicy Warszawskiej zostanie wykonane ogrodzenia typu „Milanówek” w kształcie litery „L” ( prostopadłe do jezdni ulicy Warszawskiej, pod wiaduktem wzdłuż jego zachodniej krawędzi – bliżej Grodziska Maz. i kawałek równolegle przy krawężniku), które zabezpieczy trawnik pod wiaduktem przy ulicy Warszawskiej przed ekspansją samochodów. Informuję również, że w sprawie parkowania w centrum miasta i rozszerzenia strefy płatnego parkowania, w dniu 21 listopada obradować będzie Komisja Praworządności, Bezpieczeństwa Publicznego, Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta. Decyzje podjęte przez komisję zostaną wprowadzone w życie i, choć wiadomo, że miejsc do parkowania od tego nie przybędzie, parkowanie odbywać się będzie w sposób bardziej uporządkowany i miasto wyglądać będzie atrakcyjniej.
Z poważaniem
Z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak – kierownik Referatu TOM
uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co oznacza znak drogowy B-36 z tabliczką T-25c, umieszczony na ul. T.Kościuszki, ok. 25 metrów od skrzyżowania z ulicą Krakowską. Moim zdaniem jest to totalna bzdura i w związku z tym proszę o podanie ilości kierowców ukaranych mandatem, czy choćby upomnianych przez Straż Miejską za postój przed tym znakiem.
Drugie pytanie: ilu strażników średnio pracuje na jednej zmianie? Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że ustawiony na ulicy Kościuszki znak zakazu B-36 z tabliczką do tego znaku T-25 C oznacza, że w tym miejscu kończy się strefa zakazu zatrzymywania rozpoczęta zakazem zatrzymywania się na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od skrzyżowania, o czym mówi art. 48 ust. 1 pkt. 1 Ustawy prawo o ruchu drogowym. Takie oznakowanie wymusiła niefrasobliwość kierowców, którzy zatrzymywali się nawet na łuku, uniemożliwiając skręt samochodom ciężarowym z ulicy Krakowskiej, a jak wiadomo, na ulicy Kościelnej, na odcinku od Słowackiego do wiaduktu, obowiązuje zakaz wjazdu dla samochodów o rzeczywistej masie całkowitej pow. 5 t i samochody takie zobowiązane są do objazdu ulicami Słowackiego oraz Krakowską do Kościuszki. Ustawienie znaku unormowało sytuację. Nadmieniam, że z uwagi na fakt, iż przedmiotowy znak B-36 z tabliczką T-25 C ustawiony jest 19 m za skrzyżowaniem jest dobrze widoczny ze skrzyżowania, nie zachodzi konieczność poprzedzania go znakiem B-36 z tabliczką T-25 A.
Pragnę również Pana poinformować, iż zespoły patrolowe Straży Miejskiej w Milanówku, średnio składają się z 3 - 4 strażników, co stanowi obsadę jednej zmiany.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Ryszard Malinowski - Zastępca Burmistrza
Kiedy zaprowadzi pan porządek z parkującymi autami w okolicy dworca PKP chodzi mi o stronę na ulicy Warszawskiej , auta rozjeżdżają trawniki w wielu przypadkach jest już klepisko nie trawa .
Aut jest coraz więcej a ulice zapchane i ciasne od parkujących aut w tym miejscu .
Panie Burmistrzu straż miejska nie radzi sobie z tym problemem , czy miasto ma pomysł i rozwiązanie ?
Miasto ogród jak dla mnie jest już mitem .
Szanowny Panie,
Sprawę parkowania w ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Piłsudskiego do wiaduktu wyjaśniałem już i nadal stoję na stanowisku, że parkowanie będzie tam dozwolone. W innych miejscach nie stwierdziłem rozjeżdżania trawników. W celu poprawy możliwości zaparkowania pojazdów w centrum podjąłem decyzję o zwiększeniu liczby płatnych miejsc postojowych i czekam tylko na stanowisko Komisji Praworządności, Bezpieczeństwa Publicznego, Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta w sprawie harmonogramu wprowadzenia zmian.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM
chciałabym wrócić do sprawy oświetlenia ulic. Napisał Pan, że gasną one na 20 minut przed wschodem słońca. Niestety nie jest to prawdą. Dziś gdy szłam ulicą Kościuszki do stacji PKP o godz 6:30 w Milanówku panowały kompletne ciemności. Słońce wschodzi o 7:20, czyli zgodnie z tym co Pan napisał latarnie powinny być gaszone najwcześniej o 7:00. Będę bardzo wdzięczna za sprawdzenie co dzieje się z oświetleniem ulic w mieście. Pozdrawiam
Irmina Niewiarowska
Szanowna Pani,
Przyczyny włączania oświetlenia później niż deklarowałem poprzednim razem wyjaśniłem we wcześniejszej odpowiedzi. Za zamieszanie przepraszam.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM
do góry strony
Witam
1.Czy w Milanówku istnieją służby odpowiedzialne za utrzymanie czystościw mieście?.Chodzi o usuwanie smieci z ulic i trawników ,puszek po piwie ,butelek po alkoholu,czy toreb ze smieciami podrzucanymi pod krzaki wzdłóz ulic. Koszy na smieci przy ulicach jest bardzo mało,głównie w centrum, a co z innymi ulicami gdzie nie ma koszy i nie zagląda ani straż miejska, którą tylko czasem mozna spotkac na ulicach,ani słuzby od sprzątania których chyba w Milanówku nie ma.
2.Ile osób jest zatrudnionych w naszej straży miejskiej, bo chyba niewiele skoro nie widać ich na ulicach,ani na patrolach samochodowych.Czym sie właściwie ci straznicy zajmują i jaką pełnią rolę dla nas mieszkańców skoro ich się nie widzi na ulicach .Może działają jak cichociemni ale to nie o to dzisiajchyba chodzi zeby działać z ukrycia .
Wacław
Szanowny Panie,
Ad. 1 Uprzejmie informuję, że za utrzymanie czystości w mieście odpowiada referat ochrony środowiska, który zleca i kontroluje firmę, zajmującą się sprzątaniem miasta.
Miasto sprzątane jest systematycznie, a gmina naprawdę dokłada wszelkich starań w tym temacie.
Odnośnie koszy ulicznych, uważam że 230 koszy na takie Miasto to ilość w zupełności wystarczająca. W każdym mieście kosze ustawiane są w centrum i przy głównych ciągach pieszych, a nie na każdej ulicy.
Ad. 2 Milanowska Straż Miejska liczy 19 strażników, którzy pełnią służbę całodobowo w systemie zmianowym i wykonują zadania w zakresie ochrony porządku publicznego wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - kierownik Referatu Ochrony Środowiska
do góry strony
Wschód słońca np. jutro ma nastąpić o godzinie 07:12 czy to znaczy ze latarnie będą się palić do godziny 06:50? Nie sądzę.
Dzisiaj paliły się do godziny 06:25 więc i tak szłam po ciemku.
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że z uwagi na wielokrotne przestawianie zegarów w przeszłości ich pamięci wymagają wyczyszczenia i nowego nastawienia. Konserwator oświetlenia trzykrotnie dokonywał nastawienia godzin włączania i wyłączania oświetlenia ulic wg naszych zaleceń lecz bez „resetowania” pamięci. Efekty nie były zgodne z naszymi oczekiwaniami. Ostatecznie, w dniu 28 listopada zegary zostaną ustawione zgodnie z wartościami podanymi w poprzedniej odpowiedzi.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM
do góry strony
Minął już ponad rok od Pana deklaracji przedwyborczej o pozyskaniu 30 mln na kanalizację.
Czy już są te pieniądze? Jakoś cisza w ty temacie.
pozdrawiam
też Jerzy
Szanowny Panie,
W dniu 26 września 2011 r. Pan Stanisław Gawłowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska zatwierdził zaktualizowaną listę rankingową dla projektów zgłoszonych w ramach VI konkursu dla działania 1.1. POIiŚ Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
Aktualizacja listy rankingowej dla konkursu nr 6/POIiŚ/1.1/11/2009 jest związana z planowanym przekazaniem dodatkowych środków na realizację I priorytetu POIiŚ, korzystnym kursem euro oraz powstaniem oszczędności poprzetargowych na realizowanych obecnie projektach.
W związku z powyższym rozszerzono podstawową listę rankingową o kolejne 22 projekty z listy rezerwowej. Projekty, które przeszły pozytywnie ocenę merytoryczną II stopnia, otrzymają potwierdzenia o dofinansowaniu lub rekomendacje Instytucji Pośredniczącej POIiŚ na podstawie, których wnioskodawcy będą mogli zawrzeć umowy o dofinansowanie.
Więcej informacji może Pan uzyskać na stronie internetowej www.mos.gov.pl, zakładka programy->infrastruktura i środowisko.
Zgodnie z posiadaną przez nas wiedzą w Instytucji Pośredniczącej oraz w Instytucjach Wdrażających zostały podjęte działania zmierzające do zawierania umów o dofinansowanie z beneficjentami projektów POIiŚ zgłoszonych w ramach działania 1.1.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - kierownik Jednostki Realizacji Projektu
do góry strony
czy nie można przedłużyć czasu palenia się latarń po godzinie 06:00 rano?
Kiedy wychodzę rano o 06:20do kolejki zaliczam spacer w kompletnej ciemności, proszę mi wierzyć nie jest to przyjemne. I na dodatek niebezpieczne, nie mamy chodnika ( ul. Średnia za torami kolejki) więc chodzimy środkiem ulicy żeby być w porę zauważeni przez nadjeżdżające samochody a te wbrew pozorom , często jeżdżą o tej porze.
Pewnie i tak będzie przedłużony czas palenia się latarń ze względu na porę roku i zmianę czasu ale jeśli można proszę to przyspieszyć.
Pozdrawiam
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że zegary sterujące oświetleniem zostały przestawione w dniu 19 października. Lampy zapalają się 20 minut po zachodzie słońca i wyłączają 20 minut przed wschodem.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM