Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana pytanie informuję iż Ochotnicza Straż Pożarna przy ul. Warszawskiej posiada obecnie 3 wozy bojowe marki Renault, Star i Mercedes. Najstarszy samochód gaśniczy marki Renault został przeznaczony do sprzedaży. Wobec tego po sprzedaży w użytkowaniu pozostaną dwa samochody Star i Mercedes.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Łukasz Ryk - Podinspektor ds. Obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego
Moje pytanie kieruje do Pana w sprawie bezpieczeństwa.
W późnych godzinach wieczornych około godz. 23.15 dnia 29 kwietnia na osiedlu "Na Skraju" doszło do bójki młodych osób, w których uczestniczyła kobieta i dziecko, postanowiłem więc zadzwonić na Straż Miejską żeby interweniowała. Niestety ale w Straży NIKT NIE ODBIERAŁ TELEFONU. Czy tak ma wyglądać pomoc Straży miejskiej ? Gdzie byli Ci Panowie ? Nik nie dyżurował pod telefonem ? Nie bardzo tego rozumiem.
Dodam też że patrole Straży miejskiej bardzo żadko odbywają sie w godzinach wieczornych na naszym osiedlu TBS. Robią to albo o zmroku albo o świcie, noca sporadycznie. Nie tego oczekiwał bym od służb, które bądź co bądź mają poprawić bezpieczeństwo.
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pismo adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku uprzejmie informuję, że dyżurni Straży Miejskiej w Milanówku pełnią służbę całodobowo – tak też było w dniu 29.04.2012 r. około godz. 23.15.
Nadmieniam, iż trudno jest określić powód nieodbierania telefonu w powyższym czasie przez dyżurnego Straży Miejskiej w Milanówku bez znajomości numeru telefonu pod jaki dzwonił Pan do Straży – czy był to telefon alarmowy straży miejskich czy też numer jednego z dwóch telefonów stacjonarnych, z których jeden pracujący w systemie ISDN może przyjmować jednocześnie dwa połączenia: wówczas podczas prowadzenia jednej rozmowy telefonicznej drugie połączenie automatycznie przekierowywane zostaje na inny aparat telefoniczny i do czasu zakończenia wcześniej rozpoczętej rozmowy dzwoniący otrzymuje sygnał jak z połączenia, które nie jest odbierane. Dyżurny pełniący służbę w dniu 29.04.2012 r. od godz. 18.00 stanowczo zaprzeczył, aby nie odebrał dzwoniącego do Straży telefonu.
Dodaję, iż wykonywane z terenu osiedla TBS w Milanówku telefony na numer alarmowy straży miejskiej często uzyskują połączenie ze Strażą Miejską w Grodzisku Maz., która w niedziele i dni świąteczne nie pracuje.
Pragnę ponadto nadmienić, iż Straż Miejska w Milanówku – we współdziałaniu z funkcjonariuszami policji z Komisariatu w Milanówku podejmuje szereg wspólnych działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie naszego miasta, ale strażnicy miejscy odpowiadają za stan porządków, zaś za stan bezpieczeństwa odpowiedzialność ponosi Policja.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
do góry strony
nawiązując do mojego pytania z dnia 24 bm., oraz Pana informacji z dnia 26 bm., pragnę zauważyć, że nie otrzymałem odpowiedzi na 2. i 3. punkt które dotyczą tych znaków, niezależnie w którą stronę są skierowane. Kolejna bzdura (przypominam o znaku na ul. T.Kościuszki). Uważam, że wreszcie należy skończyć z ,,radosną twórczością" któregoś z naszych urzędników, który, jak widać, nie ma pojęcia
o przepisach ruchu drogowego.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że projekty organizacji ruchu wykonują projektanci z doświadczeniem w tej branży, a zatwierdza je Wydział Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Grodzisku Mazowieckim. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że znak został postawiony nielegalnie – najprawdopodobniej ktoś zalazł go w innym mieście i ustawił na ulicy Zacisznej. Za informację dziękuję.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
w związku z problemem z ewentualną przebudową skrzyżowania ul. Smoleńskiego z ul. Kościelną, pozwole sobie zaproponować rozwiązanie, jak napisano w Biuletynie Miejskim, trwającym już trzy lata sporu z organizacjami pozarządowymi, reorganizację ruchu w tym miejscu. Otóż inwestycja polegałaby na wprowadzeniu trzech znaków drogowych. I tak na zjeździe z wiaduktu stawiamy znak zakaz skrętu w lewo, a w ulicy Kościelnej, w kierunku od ul. J.Słowackiego, do ul. Kościelnej, wprowadzamy ruch jednokierunkowy, stawiając stosowne dwa znaki drogowe. Oprócz tego, że problem rozwiązany bądzie prawie beziwestycyjnie i bez zbędnych konfliktów z organizacjami pozarządowymi, zlikwidujemy ,,ciasnotę" na tym odcinku ul. Kościelnej. Przecież bardzo często obserwujemy tam problemy z wymijającymi się, nieco większymi pojazdami. Zmieni się trochę sytuacja kierowców jadących z wiaduktu w kierunku ul. J.Słowackiego, ale coś za coś, a niedogodność nie będzie wielka. Skręcający dotychczas z wiaduktu w lewo, skręcając w prawo (oblig) mogą nieco hamować ruch skręcając w lewo z ul. Kościelnej w ul. Królowej Jadwigi, ale trzeba będzie to obserwować i ewentualnie wprowadzić tam zakaz skrętu, tak aby pojazdy skręcały dopiero w ul. T.Kościuszki. Moim zdaniem, byłoby to rozwiązanie optymalne, a pieniądze przeznaczone na tę inwestycję, można by przeznaczyć na budowę tzw. lewoskrętu przy Tesco, który obiecał Pan kilka lat temu, a którego chwilami bardzo brakuje.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że jest aktualnie w opracowaniu analiza wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ulicy Kościelnej na odcinku Słowackiego – Smoleńskiego zawierająca wykonanie opinii technicznej w zakresie skutków wprowadzenia zakazu wjazdu w ulicę Kościelną z ulicy Smoleńskiego (skręt w lewo), jak również zakazu wjazdu w ulicę Kościelną z ulicy Słowackiego. W zależności od wniosków podjęte zostaną dalsze działania.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak – Kierownik Referatu TOM
na ulicy Zacisznej postawiono nowy znak drogowy B-36 z tabliczką T-25b, który zadziwia kierowców (mnie również).
Proszę o wyjasnienie:
1. co oznacza ww. znak w tym miejscu;
2. kto zaprojektował tę ,,organizację ruchu";
3. kto zatwierdził tę ,,organizację ruchu''.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że znak drogowy B-36 z dodatkowymi tabliczkami ustawiono dawno temu. Jedyną „innowacją” jest przekręcenie tablic znaków o 180 stopni przez nieznanych sprawców, co spowodowało Pana zdziwienie. Usterka ta została już usunięta.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak – Kierownik Referatu TOM
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że równanie ulicy gruntowej nie wzmacnia jej nawierzchni i wystąpienie zadoleń i kałuż nie obciąża wykonawcy równania. W najbliższym czasie podjęte zostaną działania w celu umożliwienia samoczynnego odprowadzenia wody opadowej z jezdni, co wydłuży okres jej przejezdności.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
Kiedy uruchomione zostaną służby porządkowe celem uprzątnięcia dużej ilości śmieci, które straszą po zimie?
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila informuję, że służby porządkowe zostały uruchomione. Obecnie kończymy sprzątanie pozimowe miasta, natomiast sprzątanie miasta z papierów, butelek itp. odbywa się na bieżąco.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
do góry strony
chciałbym zwrócić uwagę na problem jakim jest utrzymanie porządku na ulicy Zamenhofa.
Ulica została wyrónana po zimie, za co w imieniu swoim i okolicznych mieszkańców, dziekuję, aczkolwiek został jeszcze odcinek z dziurami przed i nad samą rzeczką Rokitnicą na moście, czy zostanie on wyrównany?
Przy samej drodze pozostały śmieci, które nie wyglądają estetycznie, w Mieście Ogrodzie jakim jest Milanówek, czy zostaną one uprzątnięte?
z wyrazami szacunku,
Stanisław
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym ulica Zamenhofa zostanie uprzątnięta z nagromadzonych odpadów. Sprawa wyrównania ulicy została przekazana do Referatu Technicznej Obsługi Miasta, w celu podjęcia stosownych działań.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - Kierownik Referatu Ochrony Środowiska
trzeci raz proszę o informacje na temat ilości ukaranych kierowców w ciągu ostatnich trzech lat za rzekome wykroczenia związane ze znakiem B-36, , który do dziś stoi BEZPRAWNIE na ul. T.Kościuszki, tuż za skrzyżowaniem z ul.Krakowską.Pytałem o to dnia 11 i 21 listopada ub.roku. Mam nadzieję, że pytam po raz ostatni.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo dot. informacji na temat ilości kierowców ukaranych w latach 2009 - 2011 mandatami karnymi za to, że w obrębie skrzyżowania ulic Krakowskiej i Kościuszki w Milanówku naruszali przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym poprzez niestosowanie się do znaków drogowych uprzejmie informuję, że w 2009 roku za postój przy znakach B-36 z T-25c ukarano 2 spośród 9 kierujących ukaranych za niewłaściwe parkowanie w obrębie tego skrzyżowania, w roku 2010 ukarano odpowiednio 3 spośród 8 kierowców oraz w roku 2011 - 3 spośród 9 kierowców ukaranych w tym rejonie.Pragnę poinformować Pana, iż milanowscy strażnicy miejscy stosują postępowanie mandatowe nie za rzekome, ale za faktycznie popełnione wykroczenia, jednocześnie zachowując wszelkie obowiązujące w tej kwestii procedury - w tym każdorazowe pouczenie zainteresowanej osoby o prawie do odmowy przyjęcia mandatu karnego i konsekwencjach takiego stanowiska.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
do góry strony
Czy to aż taka inwestycja aby zamontować dwie listwy metalowe - podjazdowe na schodach prowadzących na peron? Mam trójkę dzieci, jedno jest w wózku i jestem w ciąży. Muszę wyjeżdżać do W-wy w celu załatwiania przeróżnych spraw i to podejście i zejście ze schodów jest tragiczne! Nie zawsze znajdą się osoby chętne pomóc!
Proszę o poważne podejście do mojej prośby.
Katarzyna Marzyńska
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że w sprawie wszelkich przebudów wejść na perony należy zwracać się do właściciela podziemnego przejścia pod torami kolejowymi, tj. do PKP PLK S.A. w Warszawie. Urząd wielokrotnie zwracał się do tej instytucji w tej sprawie i za każdym razem otrzymywaliśmy odpowiedź, że z uwagi na brak środków problem nie może być rozwiązany. Ostatnie pismo w tej sprawie otrzymaliśmy 9 lutego br. w którym wyrażono przypuszczenie, że może uda się coś zrobić przy okazji modernizacji linii Warszawa – Łódź, która ma być zrealizowana w tym roku.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM