Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
chciałbym zwrócić uwagę na problem zakłócania spokoju w godzinach wieczornych i nocnych przez młodzież zbierajacą sie bardzo często na mostku nad rowem Grudowskim znajdującym się na skrzyżowaniu ulicy Miłej oraz Głowackiego. Obrzeża mostku służą jako wygodne ławeczki dla bawiącej się młodzieży, rów Grudowski służy jako śmietnik natomiast pobliskie zarośla jako toaleta.
Szczególnie uciążliwe są zabawy w piątkowe oraz sobotnie noce. Straż Miejska oczywiście reaguje na prośbę o interwencję ale skutek jest krótkotrwały.
pozdrawiam
Darek
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na adresowany do Burmistrza Miasta Milanówka e-mail w sprawie zakłócania porządku prawnego przez grupującą się młodzież na mostku przy skrzyżowaniu ul. Miłej z ul. Głowackiego informuję, że z przedstawionym problemem zapoznałem Komendanta Komisariatu Policji w Milanówku, który zobowiązał się do częstszego kierowania w ten rejon miasta patroli prewencyjnych, szczególnie w godzinach wieczorowo-nocnych i rygorystycznego postępowania wobec naruszających prawo osób.
Dodaję, że z poruszonym problemem zapoznałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Milanówku, którzy ostali zobowiązani do częstszego kontrolowania wskazanego miejsca i do surowego wyciągania konsekwencji prawnych wobec osób zakłócających porządek i ciszę nocną lub spożywających napoje alkoholowe i zaśmiecających zajmowany teren, szczególnie w dni weekendowe.
Jednocześnie pragnę poinformować, iż stwierdzone przypadki zakłócania porządku lub ciszy ciszy nocnej czy spożywania alkoholu proszę zgłaszać telefonicznie dyżurnym: Komisariatu Policji – tel. 22-758-32-36 lub Straży Miejskiej – tel 22-724-80-45 oraz bezpłatny numer alarmowy 986, a taki tryb postępowania niezależnie od działań podejmowanych przez te służby przyczyni się do zwiększenia skuteczności ich działań.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Cichocki - Zastępca Komendanta SM
Szanowny Panie
Ma Pan prawo do wyrażenia swojej opinii na temat naszej nowej strony internetowej. Zakładałam, że nie wszystkim przypadnie ona do gustu, bo nie da się stworzyć produktu, z którego każdy będzie zadowolony, tym bardziej, że nowości wprowadza się trudno, bo trzeba walczyć z przyzwyczajeniami. Jednym z założeń nowej strony było pokazywanie galerii zdjęć z aktualnych wydarzeń w mieście. I czy się Panu podoba, czy nie, w wielu ważnych wydarzeniach miasta uczestniczy Burmistrz - z racji swego urzędu… i nie ma to nic wspólnego z samouwielbieniem.
Z poważaniem
Anna Zajączkowska
p.o. Sekretarza Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że zgodnie z Regulaminem Utrzymania Czystości i Porządku na terenie miasta Milanówka (Uchwała Nr 353/XXX/06 Rady Miasta Milanówka z dnia 28 lutego 2006r.) obowiązkiem właściciela nieruchomości jest „utrzymywanie czystości na terenie nieruchomości i jej bliskiego otoczenia zgodnie z zasadami współżycia społecznego a w szczególności do eliminowania zagrożeń pożarowych”, natomiast odnośnie koszenia chwastów Gmina nie posiada uprawnień do zobowiązania właścicieli nieruchomości do ich koszenia.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ryszard Malinowski – Zastępca Burmistrza Miasta
Szanowny Panie,
Jest wiele rozwiązań urbanistycznych zagospodarowania centrum miast. Pańska koncepcja wyeliminowania pojazdów jest ciekawa lecz, niestety, bardzo uciążliwa dla mieszkańców.
Mieszkańcy domagają się dojazdu do centrum, w którym, jak wiadomo, najbardziej rozwinięte są usługi i handel oraz w którym znajduje się przystanek PKP. Wychodząc naprzeciw tej potrzebie wybudowano w centrum wiele miejsc parkingowych. I nie jest prawdą, że mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego przyjeżdżają do Milanówka by przesiąść się do pociągu – to właśnie mieszkańcy odległych krańców naszego miasta pozostawiają na nich swoje pojazdy. Być może korzystają z nich również mieszkańcy Jedwabnika, nie ma jednak sposobu wyeliminowania tego zjawiska. Całkowity zakaz parkowania w centrum byłby skutecznym rozwiązaniem lecz nie ma na to ogólnej zgody. W celu uporządkowania centrum zaczęto wprowadzać opłaty za parkowanie. Pierwszy etap mamy już za sobą. Przyszedł czas na rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Koncepcja opracowana przez pracowników urzędu miasta została przedstawiona radnym, którzy zdecydują o jej wprowadzeniu w życie.
Natomiast odnośnie rozjeżdżania zieleni i tamowania ruchu na osiedlu Jedwabnik wyjaśnienie otrzymał pan w poprzedniej odpowiedzi: Straż Miejska będzie upominać i karać niesfornych kierowców za łamanie przepisów ruchu drogowego.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo dot. niewłaściwego sposobu dystrybucji materiałów reklamowych promujących produkty różnych sieci handlowych uprzejmie informuję, że z przedstawionym przez Pana problemem zapoznałem funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Milanówku i zleciłem im podejmowanie działań przeciwdziałających temu zjawisku.
Pragnę nadmienić, że możliwości działania strażników miejskich są w tym względzie ograniczone - osoby roznoszące ulotki można pociągać do odpowiedzialności za zaśmiecanie terenu tylko w określonych przypadkach, gdyż kwestie dot. sposobu dystrybucji tych materiałów nie są prawnie uregulowane. Niezależnie od powyższych uwarunkowań prawnych stwierdzone przez siebie przypadki nieprawidłowości w tym względzie może Pan zgłaszać do Straży Miejskiej w Milanówku – telefon 22-724-80-45 lub alarmowy 986, a ich potwierdzenie stanowić będzie podstawę do kierowania pisemnych wystąpień do odpowiedzialnych za to adresatów.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówek
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do realizacji Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo dot. problemu bezpańskich psów biegających w rejonie Polesia w Milanówku uprzejmie informuję, iż z przedstawionym przez Pana problemem zapoznałem Kierownika Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Milanówka oraz podległych mi strażników miejskich, którym poleciłem podejmowanie działań przeciwdziałających wskazanym przez Pana zagrożeniom.
Jednocześnie nadmieniam, iż zasady i przypadki wyłapywania bezpańskich psów reguluje Uchwała Nr 267/XXIV/05 Rady Miasta Milanówka z dnia 28.04.2005 r. w sprawie: wyłapywania bezpańskich zwierząt z terenu Milanówka oraz rozstrzygania o dalszym postępowaniu z tymi zwierzętami.
Pragnę jednocześnie dodać, że każdorazowo stwierdzone przez siebie przypadki zagrożenia ze strony bezpańskich psów może Pan zgłaszać dyżurnemu Straży Miejskiej w Milanówku – tel. (22) 724-80-45 co umożliwi niezwłoczne podejmowanie działań i stosownych decyzji.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanóweka
Andrzej Wacławek - Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pismo z dnia 11 maja 2011 roku pragnę poinformować, że udzielana Panu przez Komendanta Straży Miejskiej w Milanówku odpowiedź na pismo z dnia 23 marca 2011 r. odzwierciedlała stan faktyczny oraz prawny. Pragnę zauważyć, że w odpowiedzi tej nie znalazłem przyzwolenia Komendanta Straży Miejskiej na łamanie w jakiejkolwiek formie obowiązującego prawa ani pochwały takiego postępowania.
Nadmieniam, że zainstalowane w pobliżu dworca PKP kamery monitoringu wizyjnego miasta były sprawne w marcu br. i są sprawne obecnie, a twierdzenie iż monitoring w okolicy dworca kolejowego nie funkcjonuje jest całkowicie niezasadne. Prawdą jest, iż w bezpośrednim sąsiedztwie stojaków dla rowerów przy budynku dworca PKP nie ma kamery, zaś najbliższa zainstalowana na budynku przy ul. Piłsudskiego 33 kamera obrotowa obejmuje swym zasięgiem również to miejsce, ale z pewnego dystansu.
Dodaję ponadto, że po złożeniu przez Pana w Komisariacie Policji w Milanówku zawiadomienia o przestępstwie kradzieży roweru - w sprawie tej prowadzone było pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Maz. postępowanie, które umorzono z powodu niewykrycia sprawcy.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że place zabaw są sukcesywnie sprzątane. Ponadto informuję, że wymiana piasku na placu zabaw na terenie MCK, polegająca na wybraniu zeszłorocznego piachu i dosypaniu świeżego odbyła się na początku kwietnia br. Sprawę furtki na przedmiotowym placu przekazałam firmie, która zajmuje się bieżącym utrzymaniem placów zabaw na terenie miasta i w dniu jutrzejszym zostanie ona poprawiona. Natomiast jeśli chodzi o zacienione place zabaw to trudno mi wskazać jakiś konkretny, gdyż wszystkie place zabaw znajdują się na terenach częściowo zadrzewionych, gdzie jednak słońce jest przez jakiś okres czasu.
Poniżej podaję lokalizację wszystkich placów zabaw na terenie miasta:
1.Plac zabaw na terenie Miejskiego Centrum Kultury, ul. Kościelna
2.Plac zabaw na terenie Amfiteatru, ulica Krótka róg Fiderkiewicza
3.Plac zabaw przy ulicy Przyszłości róg Gospodarskiej
4.Plac zabaw przy ulicy Sportowej róg Na Skraju
5.Plac zabaw przy ulicy Warszawska róg Bliskiej
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - kierownik referatu Ochrony Środowiska
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na adresowane do Burmistrza Miasta Milanówka i przekazane do wyjaśnienia Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku pismo informujące o zamieszczonej przez Zastępcę Komendanta Straży Miejskiej w Milanówku w serwisie aukcyjnym Allegro ofercie sprzedaży jednej naszywki z logo Straży Miejskiej w Milanówku pragnę poinformować Pana, iż w/w prywatnie kolekcjonuje naszywki – emblematy polskich straży gminnych (miejskich) oraz zagranicznych straży miejskich i policji municypalnych i posiada bogatą ich kolekcję.
Zbiory te były prezentowane między innymi na forum Krajowej Rady Komendantów Straży Gminnych i Miejskich w 2010 r., a w marcu br. również w siedzibie Urzędu Miasta Milanówka podczas okolicznościowego spotkania z okazji 20-lecia Straży Miejskiej w Milanówku.
Nadmieniam, że oferowana do sprzedaży na aukcji internetowej naszywka Straży Miejskiej w Milanówku pochodziła z prywatnej kolekcji zastępcy komendanta i została przez niego nabyta prywatnie od producenta. Tego rodzaju naszywki i emblematy w/w nabywał prywatnie również od innych producentów tych wyrobów, a w większości przypadków nabywał je na serwisie internetowym Allegro lub podczas bezpośrednich kontaktów z innymi kolekcjonerami przedmiotów o tej tematyce.
Dodaję, że aby uniknąć w przyszłości dwuznaczności sytuacji - Zastępca Komendanta nie będzie oferował do sprzedaży w tej formie naszywek z logo Straży Miejskiej w Milanówku.
Z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Wacławek Komendant Straży Miejskiej w Milanówku
Szanowna Pani,
W środę 13 kwietnia br. pracownik Urzędu Miasta Milanówka dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowy kanalizacji sanitarnej w ul. Kazimierzowskiej.
Na miejscu stwierdził, że oznakowanie terenu budowy jest zgodne z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu drogowego i zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom jezdni.
Po prawej stronie pasa jezdni, w którym prowadzone są roboty budowlane zostały ustawione we właściwej kolejności i odległości znaki drogowe:
- uwaga na roboty drogowe i zwężenie jezdni;
- ograniczenie prędkości do 30 km/godz. i zakaz wyprzedzania przez pojazdy samochodowe;
- podłużny uskok;
- inne niebezpieczeństwa i poprzeczny garb lub ściek.
Ponadto przed pasem prowadzenia robót, co najmniej w odległości 100 m ustawiona jest zapora ostrzegawcza, przed którą powinni się zatrzymywać kierowcy celem przepuszczenia samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.
Pas przeciwległy jezdni do prowadzonych robót oznakowany jest ograniczeniem prędkości do 30 km/godz. i zakazem wyprzedzania.
Podczas prowadzonej wizji można było zauważyć beztroskę kierowców, którzy nie reagowali na ustawione oznakowanie i bez zmniejszania prędkości starali się wymusić pierwszeństwo przejazdu.
Z przykrością należy tuj stwierdzić, że w większości byli to kierowcy z Milanówka.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - Koordynator Projektu
Jednostka Realizacji Projektu