Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Bardzo dziękuję za zainteresowanie się zgłoszonym w dniu 02-01-2014 problemem związanym ze złym stanem drzew na posesji przy ulicy Głowackiego. Z otrzymanej odpowiedzi wynika iż dokonane zostały oględziny drzewostanu. W związku z powyższym bardzo proszę o informację jakie zostaną poczynione dalsze kroki w celu zminimalizowania zagrożenia dla mieszkańców.
Z wyrazami szacunku
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na maila w sprawie stanu drzewostanu na posesji położonej przy ulicy Głowackiego 29 w Milanówku, uprzejmie informuję, że w dniu 12 stycznia odbyły się oględziny drzew rosnących na przedmiotowej posesji. Podczas kontroli ustalono, że stan 5 drzew (4 akacji i 1 klonu) jest zły, zaś inne drzewa wymagają cięć sanitarno-technicznych.
W związku z powyższym zostanie skierowany wniosek do Starostwa Powiatowego o zezwolenie na wycięcie drzew stwarzających zagrożenie, natomiast do końca stycznia br. zostaną przeprowadzone cięcia sanitarno-techniczne pozostałych drzew.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
do góry strony
Szanowny Panie,
Spostrzeżenia zostaną przekazane Straży Miejskiej oraz Policji celem weryfikacji. W uzasadnionych przypadkach proszę kierować do nich swoje spostrzeżenia. Organami właściwymi do egzekwowania prawa wynikającego z przepisów o ruchu drogowym, są Policja i Straż Miejska.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
do góry strony
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że odbiór trawy nie jest w żaden sposób ograniczony. Jeżeli trawa będzie częściowo zmieszana z liśćmi, zostanie również odebrana. Odbiór bioodpadów w całym roku odbywa się regularnie raz na dwa tygodnie, a w okresie letnim - raz na tydzień. Ze względu na to, że przy pracach ogrodowych w sezonie wiosenno-letnim liście również będą występować, to można je zapakować do worków wraz z innymi odpadami zielonymi i wystawić przed posesję. Na wiosnę i w okresie jesiennym ilość wygrabianych liści jest największa, wobec tego zostały ustalone dodatkowe, odrębne terminy, w których odbierane będą tylko i wyłącznie liście.
Jednocześnie informuję, że choinkę może Pan wystawić przed posesję w terminie odbioru odpadów zmieszanych. Zostanie ona odebrana przez firmę, świadczącą usługi odbioru odpadów z terenu Milanówka.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
Z przykrością zauważyliśmy że od Nowego Roku zniknął Pan przeprowadzający dzieci w drodze do szkoły na przejściu dla pieszych na ul. Nowowiejskiej.
" Pan Przeprowadzacz" został oddelegowany na to przejście przez poprzednie władze miasta od września 2014 w ramach poprawy bezpieczeństwa na tym przejściu. Przypominam, że budowa sygnalizacji świetlnej na tym przejściu była zaplanowana w budżecie miasta na 2013 - środki przyznane przez powiat grodziski jako zarządcę ul Nowowiejskiej - niestety przesunięte zostały przez poprzedniego burmistrza na dostosowanie organizacji ruchu na innych ulicach w Milanówku w związku z remontem wiaduktu w Grodzisku prowadzonym w tamtym czasie - jako tymczasowa pożyczka dla powiatu grodziskiego - niestety nigdy nie odzyskana. Bardzo proszę o informację jakie są plany co do poprawy bezpieczeństwa na tym przejściu dla pieszych. Dlaczego Pan Przeprowadzacz zniknał z tego przejścia ?
Szanowny Panie,
Od X do XII 2014 oddelegowałam do przeprowadzania dzieci przez ulicę Nowowiejską pracownika obsługi. Było to podyktowane prośbą zgłoszoną do ówczesnego Burmistrza Miasta przez radną poprzedniej kadencji p. Katarzynę Słowik. Z kierownikiem Referatu Oświaty i Burmistrzem Miasta ustalono, że przez 3 miesiące, czyli do końca roku kalendarzowego na okres próby w godz. 7.30 - 9.00 oraz 12.30 - 14.00 (analiza planu lekcji w szkole) pracownik będzie przeprowadzał dzieci przez przejście dla pieszych na ulicy Nowowiejskiej. Dodatkowym zadaniem wyznaczonej osoby było odnotowywanie ilości przeprowadzanych uczniów.Zebrane dane miały dać odpowiedź, czy zasadne będzie zatrudnienie pracownika przez Urząd Miasta.
Za analizy zebranych danych wynika, że z przeprowadzania korzystało od 2 do 12 dzieci dziennie. Mała ilość wynika z:
- różnych godzin rozpoczynania przez uczniów lekcji
- faktu częstego dowożenia dzieci przez rodziców.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
mgr Edyta Sawicka - Domasiewicz
Dyrektor ZSG Nr 1 w Milanówku
Szanowny Panie,
Pan Jerzy Wysocki nie podjął żadnej pracy w Urzędzie Miasta Milanówka po zakończeniu kadencji.
Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W chwili obecnej finanse gminy nie pozwalają na złożenie jakiegokolwiek zobowiązania związanego z dotowaniem przejazdów Kolejami Mazowieckimi. Przygotowujemy się w chwili obecnej do przetargu na komunikację miejską, którą chcemy powiązać z rozkładem jazdy WKD, tak żeby można było korzystać z tej możliwości komunikowania się z Warszawą.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
do góry strony
Chciałbym podzielić się z Panią swoimi spostrzeżeniami jak i obawami mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców posesji przy ulicy Głowackiego 29 oraz 31.
Moja posesja graniczy z posesją należącą do urzędu miasta, na której granicy rosną potężne stare drzewa. Niestety ich stan jest mocno nadwyrężony i stwarza realne zagrożenie zarówno dla mieszkańców jak i budynków mieszkalnych obu posesji. W ostatnim czasie podczas bezwietrznego wieczoru doszło do samoistnego złamania jednego z drzew uszkadzając na szczęście tylko ogrodzenie. Panowie ze straży pożarnej interweniujący podczas tego zdarzenia sugerowali konieczność zgłoszenia odpowiednim władzom ryzyka wystąpienia zagrożenia życia.
Często się słyszy, że w momencie tragedii właściwe służby nie był informowane o zagrożeniach i nie mogły zainterweniować w odpowiednim czasie. Mając to na uwadze liczę, iż moje zgłoszenie zostanie potraktowane poważnie i przyczyni się do zwrócenia Państwa uwagi na istniejący niewątpliwie problem.
Szanowny Panie,
Na wstępie dziękuję za zgłoszenie problemu. Jednocześnie informuję, że w dniu 12 stycznia br. odbędą się oględziny drzewa. Jeśli rzeczywiście potwierdzi się, że drzewo stanowi realne zagrożenie bezpieczeństwa ludzi i mienia niezwłocznie zostaną podjęte stosowne działania.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Emilia Misiak - p.o. kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
Pytanie kieruje bezpośrednio do p. Burmistrz.
Szanowny Panie,
W latach 2013 i 2014 zostały podjęte działania związane ze zwiększeniem retencji istniejących studni chłonnych. Polegały one na czyszczeniu i wymianie podłoża filtracyjnego studni. Udało się z wygospodarowanych środków wyczyścić w ten sposób studnie m. in. w ulicach: Podgórnej, Starodęby, Piasta, Mickiewicza, Słowackiego. W 2015 rok planujemy dalsze działania w tym zakresie.
Sprawę wspomnianego przez Pana skrzyżowania ulic Królewska - Nowowiejska przekażemy zarządcom drogi, którzy odpowiedzialni są za ich bieżące utrzymanie.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Czy straż miejska zostanie zlikwidowana, ponieważ nie ma sensu aby istniała skoro nic nie robi
Witam Pana,
Już w kampanii wyborczej zapowiadałam, że Straż Miejska nie zostanie zlikwidowana. Zamierzam zweryfikować w trybie pilnym zadania jakie obecnie wykonuje i zgodnie z obowiązującymi przepisami zagospodarować, jako jednostkę pilnująca porządku i bezpieczeństwa w naszym mieście.
Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka
Na wstępi gratuluję Pani Burmistrz wyboru. I mam konkretne pytanie. Swojego czasu na stronie Milanówka pojawiła się ankieta dotycząca Straży Miejskiej. A dokładnie pojawiło się pytanie dotyczące jej rozwiązania. Pomysł poparło 59% ankietowanych. Czy w związku z tym planuje Pani rozwiązanie tej jakże kosztownej a niewiele wnoszącej w bezpieczeństwo mieszkańców formacji? Pozdrawiam.
Szanowny Panie
Z informacji, jakie uzyskałam od pracowników Urzędu wynika, że Miasto nie przeprowadzało ostatnio żadnej ankiety na temat przyszłości Straży Miejskiej więc trudno mi się odnieść do jej wyników. Jeśli chodzi o przyszłość Straży Miejskiej to nie planuję jej rozwiązania i widzę dla niej przyszłość w naszym Mieście.
Z poważaniem
Wiesława Kwiatkowska
Burmistrz Miasta Milanówka