Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 17-02-2010, Anna
Dzień dobry Panie burmistrzu.Chciałabym zapytać co nasze miasto robi dla dzikich zwierząt? W ciągu ostatnich 3 tygodni już 4 czy 5 razy widziałam sarny w bezpośrednich okolicach domów np w połowie ul Chopina i okolicach cmentarza.Wiadomo dlaczego tak blisko podchodzą,szukają jedzenia bo gruba warstwa śniegu skazuje je na głód.Po za tym co np z psami.Jakieś 2-3 tygodnie temu zgłaszałam w straży miejskiej że w okolicy mojego domu włóczy się bezpański pies (w nocy było -20st) Na początku próbowano mnie zbyć (że miejsc w schronisku nie ma)jednak ostatecznie stanęło na tym że się tym zajmą.Przez następnych 6 godzin nikt się nie zjawił w okolicy.Późnym wieczorem zabrałam do domu psinę i już u nas został.W ogóle Panowie ze straży miejskiej niechętnie zajmują się bezpańskimi psami lub potrąconymi.Tego lata znalazłam potrąconego psa na ulicy Podleśnej,zgłosiłam ten fakt do straży oczywiście nikt się nie zjawił.Proszę od razu wyjaśnić jaki jest zakres obowiązków straży miejskiej w przypadku rannych lub porzuconych zwierząt.Co robić gdy znajdziemy się w powyższych sytuacjach.Pozdrawiam
Odpowiedź 19-02-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila uprzejmie informuję, że zwierzęta dzikie są to zwierzęta nieudomowione, żyjące w warunkach niezależnych od człowieka, nad którymi opiekę sprawuje Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Zwierzęta dzikie można dokarmiać, lecz tylko w porozumieniu z miejscowym leśniczym lub przedstawicielem koła łowieckiego.
Problem bezdomnych zwierząt na terenie miasta Milanówka regulują zapisy Uchwały Nr 267/XXIV/05 Rady Miasta Milanówka z dnia 28 kwietnia 2005 r. w sprawie: wyłapywania bezdomnych zwierząt z terenu miasta Milanówka oraz rozstrzygania o dalszym postępowaniu z tymi zwierzętami.
Jednocześnie informuję, że do zadań Straży Miejskiej należy podejmowanie interwencji, w jak najszybszym czasie od zgłoszenia jakie otrzymają od mieszkańca oraz przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, w celu przekazania jej do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią bądź służbą zajmującym się bezpośrednio odławianiem zwierząt.
Odnośnie Pani uwag co do działań Straży Miejskiej w powyższej sprawie informuję, że zostały one przekazane Komendantowi i mam nadzieję, że w przyszłości sytuacja się nie powtórzy.

Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 02-02-2010, Beata
pytanie dotyczy segregacji odpadów. ostatnio dostałam worku z MZO Pruszków. czy worki z Aminexu są jeszcze ważne? pisałam w tej sprawie do Urzędu miasta ale jak dotąd odpowiedzi nie dostałam.pozdrawiam
Odpowiedź 03-02-2010

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że jeśli posiada Pani worki z logo firmy Aminex, może je Pani nadal wystawiać, a firma MZO, która obecnie obsługuje system selektywnej zbiórki odpadów  na pewno je odbierze. Informacja niniejsza została zamieszczona w najnowszym biuletynie Miasta Milanówka (1/2010) i na stronie internetowej miasta.
Jednocześnie informuję, że Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, który prowadzi sprawy selektywnej zbiórki nie otrzymał żadnego maila w powyższej sprawie, gdyby tak było na pewno zostałaby Pani udzielona odpowiedź.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 01-02-2010, Jakub
witam, mam do napisania prace semestralną związana z mistem Milanówek, dokładnie napisze pytanie:1. opisz i scharakteryzuj zakres działań prowadzonych przez Urząd Miasta Milanówek w zakresie ochrony środowiska i ekologii.Będe wdzięczny za materiały i podpowiedzipozdrawiam
Odpowiedź 02-02-2010

Jakubie,
W odpowiedzi na  maila, uprzejmie informuję, że sprawami   z zakresu ochrony środowiska i ekologii  w Urzędzie Miasta Milanówka,  zajmuje się Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią.
Wobec powyższego  zapraszam  Cię  do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, gdzie uzyskasz stosowne materiały i odpowiedzi na pytania, odnośnie działań miasta na rzecz ochrony środowiska .
Poniżej podaję kontakt do referatu:
tel. (0-22) 758-30-61 wew. 212, 221.                           

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 28-12-2009, Elżbieta
Panie Burmistrzu chciałam zapytać dlaczego co roku firma SIR-COM otrzymuje zezwolenie na wywóz z Milanówka odpadów komunalnych.Nie odbierają z posesji smieci nawet dwa miesiące,obsługa jest chamska i potrafi rzucić słuchawką lub wpierać że nie było wystawionych pojemników.Polecam opinie na załączonej stronie.http://www.firmy.net/ochrona-srodowiska/sir-com,YSWG,opinie-klientow.html
Odpowiedź 30-12-2009

Szanowana Pani
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że firma SIR-COM, uzyskała stosowne  zezwolenie Burmistrza Miasta Milanówka na prowadzenie działalności, w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie miasta Milanówka w 2006 r., po spełnieniu warunków określonych w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Jednocześnie informuję, że do tej pory  nie wpłynęły żadne skargi  na działalność firmy SIR-COM  od mieszkańców, którzy podpisali z w/w firmą umowę na odbiór odpadów.  Mogę jedynie obiecać, że Pani uwagi odnośnie jakości świadczonych usług przez firmę SIR-COM, zostaną przekazane firmie, ponieważ Gminie również zależy na tym, aby wszelkie usługi  w naszym mieście prowadzone były na wysokim poziomie. 
Chciałbym nadmienić, że jeśli  przedmiotowa firma nie spełnia  Pani oczekiwań, to ma Pani możliwość zawarcia umowy z inną firmą, która posiada stosowne zezwolenie. Wykaz takich firm znajdzie Pani na stronie internetowej miasta, w zakładce środowisko.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 30-11-2009, Robert Zajkowski
Szanowny Panie Burmistrzu,Zwracam się z prośbą o podjęcie działań w celu pozyskania środków na dofinansowanie gminnego programu instalacji solarnych w Milanówku. O fundusze takie można starać się w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy: http://www.programszwajcarski.gov.pl/Informacje_Ogolne/Strony/Informacje.aspxProszę o informację jaka jest możliwość podjęcia w tej inicjatywy wspólnie z mieszkańcami Milanówka.Z poważaniem,Robert ZajkowskiMilanówek, ul Leśny Ślad 41
Odpowiedź 04-12-2009

Szanowny Panie,
Dziękuję za informację. Temat efektywności energetycznej czy wykorzystania odnawialnych źródeł energii nie jest nam obcy. W tym kontekście: po pierwsze - prawdopodobnie przystąpimy do Mazowieckiej Agencji Energetycznej, która zajmuje się tą tematykę na poziomie regionu, a jej udziałowcami jest już kilkanaście mazowieckich gmino; po drugie - zastanawiamy się nad możliwościami skorzystania z Dz. 4.3 RPO. Pańska propozycja wykorzystania z Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, by pozyskać fundusze na instalacje solarne milanowskich domów także zmierza w tym kierunku. Do tego interesuje mnie właśnie taki środek osiągnięcia celu, jaki Pan zaproponował, czyli pozyskanie pieniędzy, by móc utworzyć miejski program na podobieństwo już funkcjonującego w Milanówku programu, w ramach którego dofinansowane z budżetu Miasta mogą otrzymywać właściciele remontowanych zabytkowych domów. Na razie takich możliwości nie dostrzegamy w Dz. 4.3 RPO. Sprawdzimy pod tym kątem to źródło szwajcarskie, choć wątpię, by tu taka możliwość staniała, podobnie jak w RPO, aby samorząd pozyskiwał pieniądze niejako na funkcję pośrednika – by je potem rozdysponować wśród Mieszkańców, jako ostatecznych beneficjentów. Ale, przeanalizujemy ten temat.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-11-2009, Beata
Szanowny Panie Burmistrzu, moje pytanie dotyczy bezdomnych kotów.W sierpniu b.r. pod krzakiem obok mojej posesji okociła się bezdomna kocica ma dwa kotki.Szukałam dla nich domu ale niestety nikt niechce ich wziążć.Mam już swoje dwa koty też przybłędy więc nie mogę ich przygarnąć na stałe.Narazie są u mnie w budzie po psie.Boję się że przyjdzie wiosna i będą się dalej rozmnażąć. Co w takim przypadku Miasto robi z bezdomnymi kotami? Z poważaniem Beata.
Odpowiedź 06-11-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, uprzejmie informuję, że Gmina Milanówek nie wyłapuje  kotów wolno żyjących. Jednakże na terenie miasta obowiązuje program zapobiegania bezdomności zwierząt domowych, w ramach którego gmina sterylizuje bądź kastruje koty wolno żyjące.
Wobec powyższego proszę o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią pod nr telefonu (0-22) 758-30-61 wew. 212, 221, w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 26-07-2009, Sławka
Panie Burmistrzu,bardzo dziękuję za interwencje w sprawie kosza na śmieci w obrębie ulic Kazimierzowska- Średnia. Pojawił się bardzo szybko. Z Pana strony jest wszystko w porządku niestety, tylko z Pana.Kosz jest przepełniony po brzegi, wiszą na nim torby pełne odpadów, rosną pod nim sterty śmieci.Przykro mi że nikt nie bierze sobie do serca ani ochrony środowiska ani estetycznego wyglądu naszych ulic. To jest tylko mały pojemnik na odpady, że tak powiem, podręczne i nie zastępuje on pojemników przydomowych.Wstyd mi za tych mieszkańców Milanówka,którzy podrzucają śmieci za wywóz których powinni zapłacić. Nie to miałam na myśli prosząc o interwencję.Mam nadzieję, że ktoś z tych "kukułek" to przeczyta i poczuje się zawstydzony.PozdrawiamSławka
Odpowiedź 28-07-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila przyznaję, że problem podrzucania odpadów bytowych do ulicznych koszy jest niestety nadal powszechnym procederem w Naszym mieście. Zapewniam Panią, że staramy się eliminować powyższe nawyki mieszkańców. Funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas patroli zwracają szczególną uwagą na miejsca podrzutu odpadów w tym na kosze uliczne. Osoby przyłapane na podrzucaniu odpadów karane są mandatami.
Posesje w Milanówku kontrolowane są pod względem posiadania umów i rachunków na odbiór nieczystości stałych i ciekłych.
Ponadto na łamach prasy lokalnej staram się edukować społeczeństwo m.in. w zakresie odpowiedniej gospodarki odpadami.
Mam nadzieję, że  powyższe działania przyniosą efekty i odpady bytowe będą trafiać przede wszystkim tam, gdzie ich miejsce, a mianowicie do pojemników przydomowych.  

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 13-07-2009, pawel
Szanowny Panie Burmistrzu,Kilka tygodni temu znalezłem w skrzynce na listy wezwanie do osobistego stawiennictwa w siedzibie strazy miejskej celem okazania rachunków za szambo. Uważam, że to gruba przesada nękać w podobny sposób spokojnych obywateli. Czy nasza straż miejska na prawdę ma tak szerokie uprawnienia? Wątpię.Ponieważ mój czas jest zbyt cenny, zaprosiłem funkcjonariuszy do siebie. przyjechali i sprawdzilili, i w kajecie odnotowali numery faktur. Pewnie bym nie zawracal Panu głowy, ale kilka dni temu inni funkcjnariusze znow pojawili się u mnie w tym samym celu. Bylem wiec kontrolwany w przeciagu miesiaca dwa razy. Stąd prosty wniosek - straż miejka ma u sibie totalny bałaga albo funkcjonariuszy mamy zbyt dużo. Jesli druga hipoteza jest prawdziwa to zapraszam Panów w sobotę rano do pobliskiego lasu ( za brwinowska ) gdzie motycyklisci krosowi urzadaja sobie nielegalne wyscigi.Silniki wyja,darn jest przez kola rozryta, mozna zgninac pod kolami pedzacych lesnymi duktami maszyn.ps.Do tej pory bardzo ceniłem pracę funkcjonariuszy straży miejskiej. Pod wpływem tych incdentów chyba zmienię opinię
Odpowiedź 15-07-2009

Szanowny Panie Pawle,
W odpowiedzi na Pana pismo w sprawie  kontroli przez strażników miejskich sposobu pozbywania się z posesji odpadów komunalnych i nieczystości ciekłych  uprzejmie informuję, że tego typu czynności kontrolne należą do  stałych  zadań Straży Miejskiej  w Milanówku  i wynikają z przepisów:
•art. 10 ust. 1 i 2  Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o strażach gminnych,
•§ 4  Uchwały Nr 353/XXX/06 Rady Miasta Milanówka z dnia 28.02.2006 r.  w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Milanówka  Statutu Straży Miejskiej w Milanówku  - Rozdział III  “Zadania i środki działania Straży” – zatwierdzonego  Uchwałą Nr 289/XXXIV/06 Rady Miasta Milanówka z dn.19.09.2006 r.  w sprawie nadania Statutu Straży Miejskiej w Milanówku.
Ponadto informuję Pana, że jak w uprzednich latach, również  w 2009 roku kontrole takie przeprowadzane są  przez strażników miejskich zgodnie z “Harmonogramem kontroli przestrzegania  Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach”  zawartym w  “Planie pracy  Straży Miejskiej w Milanówku na 2009 rok”.
Opisana przez Pana sytuacja jest zapewne przypadkiem wyjątkowym i niezamierzonym - tym bardziej, iż wezwania dla właścicieli kontrolowanych posesji wystawiane są przez strażników sporadycznie i jedynie w sytuacjach, gdy podczas wcześniejszych, wielokrotnie podejmowanych prób kontroli nawiązanie kontaktu  z właścicielem posesji okazywało się  nieskuteczne.
Nadmieniam, iż uwzględniając Pana sugestie poleciłem Komendantowi Straży Miejskiej w Milanówku zwracanie szczególnej  uwagi na sposób realizacji tego typu  kontroli i ich przeprowadzanie w sposób najmniej uciążliwy dla kontrolowanych, - m. in.  tak by przed koniecznością zgłoszenia się do siedziby Straży Miejskiej  istniała  możliwość telefonicznego nawiązania kontaktu z jej dyżurnym i ustalenia w ten sposób terminu przeprowadzenia  kontroli.

Z poważaniem
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta  
       

do góry strony
Pytanie 05-06-2009, Maks
Witam Panie burmistrzu.Informuję, że znaczna część pojemników na posegregowane odpady w Milanówku została pozamykana za różnymi ogrodzeniami. Wydaje się to irracjonalne w kontekście powszechnego nawoływania do proekologicznych zachowań.Argumenty o tym, że mieszkańcy okolicznych budynków się skarżą, albo, że nie wszyscy właściwie korzystają z tych pojemników, - do mnie nie trafiają.W myśl tej zasady należałoby pozamykać wszystkie toalety publiczne itp.Pozdrawiam. Maks
Odpowiedź 09-06-2009

Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila, uprzejmie informuję, że Gmina Milanówek daje swoim mieszkańcom szereg rozwiązań ekologicznych. Jednym z nich jest właśnie selektywna zbiórka odpadów, finansowana przez Miasto, która  na terenie miasta Milanówka funkcjonuje  od 1993 r., i oparta jest na dwóch podsystemach:
pierwszy – skierowany do mieszkańców domów jednorodzinnych oparty na separatywnym zbieraniu odpadów u źródła (oczywiście obowiązuje dobrowolność przystąpienia do systemu),
drugi – skierowany do mieszkańców zabudowy wielorodzinnej, oparty na odbiorze posegregowanych odpadów w pojemnikach (pojemniki ustawiane są za zgodą zarządcy osiedla).
Jednocześnie informuję, że regulamin o utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta Milanówka, podjęty uchwałą nr 353/XXX/06 Rady Miasta Milanówka z dnia 28 lutego 2006 r.,  jasno określa obowiązki właścicieli nieruchomości w zakresie gospodarki odpadami.
Wobec powyższego jeśli jest Pan właścicielem domu jednorodzinnego i chce Pan uczestniczyć w selektywnej zbiórce odpadów, to zapraszam do Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią, w celu podpisania umowy. 

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki

do góry strony
Pytanie 26-05-2009, Sławka
Panie Burmistrzu,chciałbym zwrócić uwagę na brak koszy na śmieci w obrębie ul. Kazimierzowska , Średnia i stacji kolejki WKD Kazimierzówka.Na peronie znajduje się jeden pojemnik a potem aż do ul Nowowiejskiej - NIC.Czy można by było ustawić chociaż jeden pojemnik przy Kazimierzowskiej róg Średniej?PozdrawiamSławomira Zajkowska
Odpowiedź 28-05-2009

Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila, w sprawie braku koszy w obrębie ulicy Kazimierzowskiej róg Średniej, uprzejmie informuję,  że  kosz uliczny zostanie zamontowany  w tym rejonie,  w przeciągu dwóch tygodni.

Z poważaniem
Bogdan Korycki 
Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony