Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie uprzejmie wyjaśniam, że w chwili obecnej realizowany jest III etap budowy mieszkań przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego na terenie miasta Milanówka, jednakże w tym etapie brak jest już wolnych lokali do zasiedlenia.
Mając na uwadze potrzeby mieszkaniowe społeczności lokalnej będę w przyszłości czynił starania o kontynuację budowy mieszkań w tym systemie.
Ponadto informuję, że osoby będące w trudnej sytuacji mieszkaniowej mogą ubiegać się o lokal z zasobów Gminy, lecz odzysk mieszkań komunalnych następuje jedynie w wyniku naturalnego ruchu ludności i jest on niewystarczający w stosunku do potrzeb osób oczekujących.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
W budżecie miasta Milanówka w latach 1999-2007 znaczną pozycję zajmują inwestycje mające na celu przygotowanie odpowiedniej bazy sportowej i rekreacyjnej dla mieszkańców naszego miasta, w tym przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.
I tak:
Wybudowano 5 placów zabaw na terenie rekreacyjnym amfiteatru przy ul. Fiderkiewicza,na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury, na terenie przyległym do kąpieliska miejskiego przy ul. Sportowej, na terenie przyległym do Zespołu Szkół Gminnych nr 3 przy ul. Żabie Oczko oraz na terenie przyległym do TBS przy ul. Bliskiej. Dla starszych dzieci, jak również dla dorosłych, wybudowano dwa trawiaste boiska do gry w piłkę nożną na terenie stadionu sportowego na Turczynku i jedno boisko asfaltowe do koszykówki na terenie "Amfiteatru" przy ul. Krótkiej.
Oddano do użytku dwie Hale Sportowe przy Zespole Szkół Gminnych nr 3 przy ul. Żabie Oczko 1 i Zespole Szkół Gminnych nr 1 przy ul. Królewskiej 69.
Skatepark na Turczynku wyposażono w pierwszy podstawowy element w postaci rynny zjazdowej.
Wybudowane zostały boiska wielofunkcyjne z nawierzchnią ze sztucznej trawy przy Zespole Szkół Gminnych nr 3 i Szkole Podstawowej nr 2.
Oddano ogólnodostępny tor wrotkarski i boisko go gier zespołowych przy Zespole Szkół przy ul. Wójtowskiej.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na pytanie informuję, że koszt rampy znajdującej się na stadionie miejskim przy ul. Turczynek wyniósł 27.000 PLN. Jednocześnie pragnę podkreślić, że firma wykonująca urządzenie udzieliła gwarancji a rampa posiada niezbędne certyfikaty i atesty dopuszczające do użytkowania w miejscach publicznych.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Ze względu na położenie „amfiteatru” w centrum miasta w ścisłej zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej oraz z uwagi na uciążliwość hałasową, skate park został zlokalizowany na terenie stadionu sportowego przy ulicy Turczynek. Będzie on sukcesywnie wyposażany
w nowe sprzęty.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Bardzo dziękuję cenne uwagi i życzenia.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytania dotyczące planów nabycia nieruchomości położonej przy ul. Spacerowej 4, należącej do firmy „Cobra”, uprzejmie informuję, że grunt który ma być przedmiotem transakcji nie jest własnością miasta. Pozostaje w użytkowaniu wieczystym właścicieli budynków, a prawo podlega zbyciu na tych samych zasadach co własność. Instalacja grzewcza budynków jest przystosowana do alternatywnych źródeł, zatem może pracować na gaz, jak również na olej. Z całą pewnością przelicznik "3 razy" jest niewłaściwy, nie mniej stosowane będzie oczywiście to paliwo, które będzie tańsze.
Obiekt jest rzeczywiście w bardzo dobrym stanie technicznym, co wynika głownie z faktu, iż w ostatnich latach był gruntownie modernizowany, remontowany, przebudowywany. Dziś trudno jest w tym obiekcie odnaleźć pozostałości po dawnych, zimnych surowych ścianach hal fabrycznych. Obiekt wyposażono w całkowicie nowe instalacje, ocieplono, zmieniono elewację, okna posadzki itd. itp. nie sposób wymienić zakresu wszystkich prac.
Zawsze można mówić, że cos można zrobić taniej lepiej...każdy ma prawo do krytyki.
Zasadniczą kwestią jest odpowiedź na pytanie, jakie są szanse pozyskania chociażby samego gruntu w CENTRUM Milanówka na którym można by było zrealizować inwestycję o powierzchni ok. 1500m. kw.
Poszukiwania w tym zakresie od dłuższego czasu nie przyniosły rezultatu.
Trzeba by przy tym powiedzieć, że w "historycznej" części Miasta możliwa do zabudowania powierzchnia nie przekracza 15% powierzchni działki. Zatem upraszczając temat, na dzień dzisiejszy, należało by nabyć ok. 10 tys. m.kw.(1ha) gruntu. Jeżeli ma Pan orientację w aktualnych cenach działek w Milanówku to musi pan przyznać, że kwota zakupu oscylowała by w okolicach 3mln zł. Podstawowym problemem jest jednak brak nawet potencjalnej niezabudowanej działki o zbliżonych parametrach.
Oczywiście zawsze można spierać się w każdym temacie. Wskazywanie ceny 2000/m kw w świetle powyższego traktuję jako czysto teoretyczne rozważania. Proszę przedstawić konkretną propozycję ze wskazanym miejscem, ceną i "analizą techniczno ekonomiczną" a gwarantuję, że zostanie wnikliwie przeanalizowana.
Przypominam przy okazji, ze burmistrz Miasta Milanówka nie jest powołany w celu "robienia interesów" a rzetelnego realizowania powierzonych mu zadań.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Szanowny Panie,
Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym Milanówka na lata 2005 – 2013 budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Wierzbowej przewidziana jest na rok 2008. W roku bieżącym rozpoczęto realizację inwestycji wykonując projekt budowlany. Po wybudowaniu kanalizacji będzie możliwa docelowa modernizacja ulicy.
Odnośnie dalszej części zapytania informuję, ze nie zamierzam polemizować w poruszonych przez pana sprawach i odsyłam Pana do artykułu pani Ewy Kubackiej pt. „Milanowskie inwestycje” zamieszczonego na stronie 2. Bibuły Milanowskiej (nr 19 lipiec/sierpień 2007).
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Ekspertyza, o którą Pan pyta jest w trakcie opracowywania. Wykonane zostały wiercenia, na podstawie których opracowana zostanie do dn. 15.08. opinia geotechniczna, a następnie materiały te zostaną przekazane do ekspertów, którzy przeanalizują wpływ projektowanej budowli podziemnej na otoczenie-drzewostan i stabilność willi Waleria. Wyniki ekspertyzy będą znane po 15 września br.
z poważaniem
z up.Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta
Szanowny Panie,
Ad.1
Formalnie Burmistrz Miasta Milanówka nie został powiadomiony o jakichkolwiek planach w tym zakresie. Z informacji podanych przez Urząd Miejski w Grodzisku Maz. wynika, że na wniosek inwestora Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Grodzisku Maz. wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach tego zamierzenia. Nie oznacza to jednak, że Urząd w Grodzisku Maz. wydał bądź wyda pozytywną decyzję o lokalizacji takiej stacji. Obecnie sprawa wydania decyzji środowiskowej jest wstrzymana do czasu ustosunkowania się Ministra Środowiska do złożonego protestu mieszkańców.
Ad. 2
Ustalenie stron postępowania administracyjnego leży wyłącznie w kompetencji organu prowadzącego postępowanie. W przypadku lokalizacji jakiegokolwiek obiektu – właściciele działek sąsiednich (jako strony w sprawie) są zawiadamiani o wszczęciu postępowania na podstawie art.61 § 4 KPA.
Nie mogę zakładać że jakiekolwiek działania w tej mierze prowadzone są niezgodnie z obowiązującymi przepisami.
Ad. 3
Myślę, że rozwój techniki daje nam kolejne wyzwania i problemy do rozwiązywania. Większość z nas jest użytkownikami sieci komórkowych, nie można więc powiedzieć, że ich rozwój jest niewskazany. Inną sprawą jest z
pewnością lokalizacja niezbędnych do prawidłowego działania urządzeń.
Jestem zdania, że ze względów estetycznych, inwestycje typu wysoki maszt antenowy powinny być w miarę możliwości lokalizowane w miejscach oddalonych od skupisk ludności. Nie jestem fachowcem w tej branży zatem nie mogę
wypowiedzieć się w zakresie wpływu takich inwestycji chociażby na zdrowie ludzkie lub też możliwości zmian parametrów, czy też formy planowanych inwestycji.
Ad. 4
Pytanie jest zbyt ogólne. Jak powiedziałem nie jestem fachowcem w tej dziedzinie trudno mi zatem podjęć ten temat. W postępowaniach administracyjnych dotyczących podobnych inwestycji wymagane są szczegółowe, fachowe, opracowania w tym zakresie, określające przede wszystkim zasięg oddziaływania na środowisko jak również odpowiadające na pytanie czy
inwestycja stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi zamieszkujących w sąsiedztwie.
z up.Burmistrza Miasta
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka
do góry strony
Szanowny Panie,
W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Miasta Milanówka na lata 2005 – 2013 budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Ledóchowskiej nie została przewidziana. Oznacza to, że budowa mogłaby się rozpocząć po roku 2013 lecz w związku z wstępną akceptacją naszego wniosku o dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej w Milanówku ze środków Unii Europejskiej, spodziewamy się znacznego przyspieszenia skanalizowania naszego miasta.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka