Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Plan terenu „Sadowa 1” nie jest tak restrykcyjny jak nalegały na to milanowskie organizacje pozarządowe zainteresowane ochroną środowiska. Na terenie położonym po zachodniej części fragmentu ulicy Sadowej obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu „Lipowa 1” o takich samych ustaleniach w zakresie ekologii. Dla lokalizacji inwestycji na pozostałym terenie konieczne jest uzyskanie decyzji o warunkach zagospodarowania terenu, w której warunki (zgodnie z art.61 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dnia 27 marca 2003 r. Dz.U. 2008, Nr 80,poz.717 z późn. zm.) określane są m.in. na podstawie zabudowy sąsiedniej, a więc powstającej w obrębie powyższych planów. Jak wspomniałem, w poprzedniej odpowiedzi, poszerzenie ulicy Sadowej wynika z konieczności zachowania właściwych parametrów dla drogi gminnej – minimum 10m szerokości w liniach rozgraniczających, co wynika z Rozporządzenia Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999r.w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz.U.1999, Nr 43 poz. 430) – tak więc nie można obciążać sporządzonego planu szkodą dla infrastruktury i środowiska w imię zbędnego poszerzania drogi. Droga ta, jako jedyna, stanowi połączenie mieszkańców ulicy Ruczaj i Źródlanej z pozostałym obszarem miasta. Budowa sieci gazowej nie należy do zadań gminy, natomiast budowa sieci kanalizacyjnej jest realizowana w pierwszej kolejności na terenach już zabudowanych gdzie nadal występują braki w tym zakresie. Plan został opracowany na skutek wniosków właścicieli gruntów, którzy partycypowali w kosztach planu, w związku z tym opłata od wzrostu wartości nieruchomości została ustalona na poziomie 0 i nie pobiera się renty planistycznej przy sprzedażach działek.
Koszt zmiany tego planu kształtuje się obecnie na poziomie 50 tys. złotych i świetle powyższego nie widzę uzasadnienia do poniesienia takiego wydatku.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Głównym powodem wymuszającym przebudowę ulicy Skośnej była konieczność odciążenia skrzyżowania Królewskiej i Nowowiejskiej. Nowy asfalt w niczym nie przeszkodzi budowie kanalizacji, ponieważ ułożona została tylko warstwa wiążąca, na którą zostanie ułożona warstwa ścieralna (wierzchnia) po wybudowaniu kanalizacji i nie będzie śladu po robotach ziemnych.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Firma Tesco nie otrzymała, nie otrzymuje i nie przewiduję aby otrzymywała w przyszłości wsparcie finansowe od naszego miasta.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Odpowiadając na Pana pytania i uwagi, uprzejmie informuję, że teren położony na wschód od ul. Sadowej jest objęty Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego terenu „Sadowa 1” . Postanowienia tego planu istotnie wykluczają realizowanie osadników i oczyszczalni ścieków lecz jednocześnie dopuszczają na działkach budowlanych
o powierzchni powyżej 1000 m2 odprowadzanie ścieków do zbiorników bezodpływowych do czasu realizacji sieci.
O warunki podłączenia gazu należy wystąpić do Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazownictwa Warszawa ul. Kruczkowskiego 2.
Plan, o którym mowa, nie obejmuje swoimi granicami ulicy Lipowej, toteż nie ustala jej linii rozgraniczających. Poszerzenie ulicy Sadowej wynika z konieczności zachowania właściwych parametrów dla drogi gminnej – minimum 10m szerokości w liniach rozgraniczających.
Obecnie nie są przewidywane terminy budowy kanalizacji w ulicy Sadowej.
Zakaz stosowania paliw stałych, zapisany w planie, wynika z warunków ochrony środowiska przyjętych dla obszaru chronionego krajobrazu, w jakim jest położone 90% obszaru miasta Milanówka. Zmiana tego zapisu, nawet w niewielkiej części, wymagałaby zmiany planu w procedurze przyjętej dla sporządzenia planu, a więc zarówno kosztownej jak i długotrwałej.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani pytanie, uprzejmie informuję, że inwestorem przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji bazowej telefonii komórkowej przy ul. Wojska Polskiego 4 jest P4 Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul.Pileckiego 63.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Nie otrzymaliśmy jeszcze środków z Funduszu Spójności na budowę kanalizacji w Milanówku.
Optymistycznie oceniając widzimy taką możliwość w II połowie roku 2009. Wniosek końcowy o dofinansowanie, uwzględniający ostatnie zmiany w wytycznych MRR, przewidujemy złożyć na początku 2009r.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Według informacji uzyskanej od dyrektora „TESCO” d/s korporacyjnych, planowany termin otwarcia sklepu to 30.10.2008r.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Przepompownia w ulicy Charci Skok została wykonana zgodnie z projektem lecz do tej pory nie została odebrana od wykonawcy. Z tego powodu, za jej poprawne funkcjonowanie odpowiada wykonawca. W czasie dwuletniego okresu pracy przepompownia uległa kilku awariom. Spowodowane one były zanieczyszczeniem ścieków odpadkami stałymi w postaci skrawków materiału, folii plastikowych itp. wszystkie te awarie zostały usunięte przez wykonawcę na jego koszt. Przepompownia będzie zdemontowana po wybudowaniu kanału w ulicach Warszawskiej i Podwiejskiej i przełączeniu spływu z przepompowni do kanału w ulicy Prostej.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Z uwagi na konieczność zrealizowania innych, pilniejszych inwestycji oświetleniowych, budowa oświetlenia w ulicy Macierzanki nie doszła do skutku. Ponieważ w tym roku inwestycje zostaną wykonane za mniejszą niż planowano kwotę,
z powstałych oszczędności będzie można wybudować w ul. Macierzanki oświetlenie, składające się z dwóch opraw świetlnych zasilanych z linii napowietrznej, zawieszonych na dwóch nowych słupach betonowych.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie Adamie,
W odpowiedzi na Pana maila z dnia 27.08.2008 r. informuję, że Miasto zleciło przygotowanie następującej dokumentacji dotyczącej budynku Willa Waleria:
1. Projekt adaptacji i przebudowy zabytkowego budynku mieszkalnego przy ul. Spacerowej 20
Autor: mgr inż. arch. Marek Młyniec
2. Ekspertyza stanu technicznego i możliwości wykorzystania budynku, październik 2006
Autor: inż.. Aleksander Kowalski, techn. Grzegorz Kowalski
3. Ekspertyza techniczna dotycząca wpływu wykonania podziemnej budowli na istniejąca, zabytkową willę „ Waleria”, październik 2007
Autor: mgr inż.. Antoni Koral
4. MUREX
a) ekspertyza techniczna budynku willa „ Waleria” w Milanówku, marzec 2008
b) i nwentaryzacja architektoniczno- budowlana – rysunki, marzec 2008
autor: mgr inż. Leszek Bartoszewicz, mgr inż. Lech Libucki
tech. bud. Sławomir Strauting, tech. bud. Rafał Storczyk
c) inwentaryzacja odkrywek, czerwiec 2008
d) analiza techniczno-ekonomiczna adaptacji budynku willa „ Waleria” dla potrzeb nowej funkcji użytkowej, czerwiec 2008
autor: mgr inż. Leszek Bartoszewicz, mgr inż. Lech Libucki
e) wstępna opinia pożarnicza o możliwości adaptacji budynku na centrum kultury pod kątem założonego programu funkcjonalnego, marzec 2008
autor: bryg. W st. spocz. mgr inż. Andrzej Żmirek
5. Dokumentacja geotechniczna do koncepcji programowo przestrzennej sali koncertowo konferencyjnej przy ulicy spacerowej 20/22 w Milanówku, sierpień 2007
Autor: mgr Andrzej Drążek
6. Opinia dendrologiczna dot. wpływu wykonania podziemnej budowli zlokalizowanej przy zabytkowej willi „ Waleria” w Milanówku przy ul. Spacerowej 20/22 mającej pomieścić sale koncertową na 350 miejsc, wrzesień 2007
Autor: Prof. dr hab. inż. Marek Siewniak
7. Na chwilę obecna trwają uzgodnienia dotyczące przygotowania ekspertyzy z firmą Arch - Project. Planowany termin opracowania opinii - 30 wrzesień 2008 r.
Ponadto zostało przygotowane "Merytoryczne opracowanie zespołu rzeźb Jana Szczepkowskiego w Willi Waleria" z uwzględnieniem wartości poszczególnych obiektów dla planowanej ekspozycji muzealnej przez dr Katarzynę Chrudzimską - Uherę w maju 2008r.
z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka