Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Wykonawca ma określony termin zakończenia realizacji kontraktu, którego przekroczenie skutkuje naliczaniem kar umownych. Termin wykonania robót upływa 31 maja 2011 r.
Badania geologiczne gruntu dla potrzeb projektowania były wykonane w roku 2008, który to rok był stosunkowo suchy, przy bardzo niskim poziomie wód gruntowych.
Obecnego podniesienia poziomu wód nikt nie był w stanie przewidzieć, a wykonawca założył technologię wykonania robót na podstawie otrzymanego projektu budowlanego. Na ile istniejące warunki hydrogeologiczne odbiegają od założonych w dokumentacji projektowej widoczne jest dopiero w momencie rozpoczęcia robót ziemnych.
W przypadku gdyby był Pan zainteresowany uzyskaniem dodatkowych, szczegółowych informacji, proponuję Panu bezpośredni kontakt z Panem Zbigniewem Skłodowskim, kierownikiem Jednostki Realizacji Projektu w Urzędzie Miasta Milanówka, tel. (22) 758-30-61 w. 228.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Odpowiadając na pytanie uprzejmie informuję, że w chwili obecnej nie są jeszcze ustalone zasady przydzielania lokali w planowanym IV etapie realizacji inwestycji mieszkaniowej w ramach TBS.
Można założyć, iż Rada Miasta Milanówka priorytetowo traktować będzie przede wszystkim osoby z terenu Milanówka, które:
1.w zamian za mieszkanie w TBS przekażą do dyspozycji Gminy dotychczas zajmowany lokal,
2.obecnie zamieszkują w budynkach przeznaczonych do rozbiórki bądź remontu kapitalnego,
3.mieszkają w budynkach prywatnych na podstawie decyzji administracyjnej,
4.znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji mieszkaniowej.
Odnośnie planowanych działań w przypadku braku promesy kredytowej na powyższe zadanie wyjaśniam, że oczekujemy na rozwiązania legislacyjne – nową ustawę sejmową, która mamy nadzieję wskaże nam dalszy tryb postępowania.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Technologia bezwykopowego układania kanałów sanitarnych w ul. Podwiejskiej została zaprojektowana pod naciskiem pozarządowych organizacji ekologicznych działających na terenie Milanówka.
Jest to technologia mało wydajna, gdzie przy sprzyjających warunkach gruntowo-wodnych można wykonać przewiert i ułożyć do 90 m rur miesięcznie. Obecnie występujący wysoki poziom wód gruntowych wpływa dodatkowo niekorzystnie na wydajność pracy wiertnic, a ponadto wymaga przed przystąpieniem do wiercenia obniżenia poziomu wód gruntowych dla zabezpieczenia przed zamulaniem podajników ślimakowych głowic wiertniczych. Tempo prowadzonych prac nie wynika tutaj z woli czy chęci wykonawcy lecz jest uwarunkowane warunkami hydrogeologicznymi występującymi na tej ulicy.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Zgodnie z wcześniejszymi odpowiedziami na Pana pytania, modernizację poczekalni od strony ul. Warszawskiej oraz budynku na peronie planujemy na rok 2011.
Kosz w ul. Naddawki zostanie zamontowany do 15 lipca br. Niestety, ze względu na bardzo „okrojony” tegoroczny budżet, nie przewiduję ustawienia dodatkowych
toalet ani darmowego czipowania psów i kotów.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że:
Ad. 1
Przedmiotowy kosz został skradziony przez nieznanego sprawcę. W najbliższym czasie miasto planuje zakup nowych koszy, po otrzymaniu dostawy kosz zostanie zamontowany w tym samym miejscu.
Ad. 2.
Budowa ciągu pieszo-jezdnego w ulicy Krakowskiej była brana pod uwagę przy sporządzaniu wieloletnich planów inwestycyjnych. Niestety, z uwagi na ograniczoną dostępność środków finansowych oraz pilność realizacji innych inwestycji drogowych, w/w budowa nie została ujęta w Wieloletnim Planie Inwestycji na lata 2010 – 2017. Jeśli jednak dochody budżetu miasta będą wyższe niż w wieloletniej prognozie, ulica Krakowska będzie mogła być przebudowana. Do czasu modernizacji ulica będzie na bieżąco remontowana i równana.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
W pierwszym pytaniu (nr 1574 z 2010-04-28) napisała Pani, że jakoby tę podwójną informację o zakupie Turczynka podaliśmy w biuletynie. Wyjaśniłem w odpowiedzi, że takiej informacji tam nie było; stąd pewnie to drobne nieporozumienie. Tymczasem w pytaniu nr 1579 podaje Pani, że ta informacja znajduje się w dokumentach WPI, zamieszczonych na stronie Miasta. I rzeczywiście, zadanie to zostało tam (tab. nr 11, poz. 8 i 22) podane dwukrotnie. Przekażę, by tę pomyłkę skorygowano. Dziękuję za zwrócenie uwagi.
Natomiast nadal nie rozumiem na czym polega (poza tym błędnym podwójnym zapisie dot. Turczynka) „poważny błąd, który może skutkować w złych decyzjach finansowych” o czym napisała Pani w pierwszym pytaniu (1574) oraz ta „…konieczność kumulowania nakładów inwestycyjnych” o czym napisała Pani w pyt. 1579. Tu posiłkuję się treścią pisma, które złożyła Pani w kancelarii UM 13 maja, a dotyczącego tej samej sprawy. Słusznie zauważa Pani, że inwestycji współfinansowanych z funduszy europejskich nie trzeba – koniecznie, absolutnie - zrealizować i rozliczyć do 2013 r. Z tym, że zwracam uwagę, że zasady n+2 i n+3 dotyczą nie tyle beneficjentów, co tzw. instytucje zarządzające programami operacyjnymi, czyli urzędy marszałkowskie, ministerstwa, a na końcu kraj. Ale co to wszystko ma wspólnego z tym „poważnym błędem, który może skutkować w złych decyzjach finansowych” i „koniecznością kumulowania nakładów inwestycyjnych ”? Owszem, w tab. 10 (wspomnianego załącznika WPI) wymienione są inwestycje, co do których samorząd zaplanował pozyskanie dofinansowania z UE i można wywnioskować, że założyliśmy, iż ich realizacja i rozliczenie muszą koniecznie zakończyć się do roku 2013. Jednak, to, że ich realizacja w większości kończy przed rokiem 2013 lub na tym roku wynika z cyklu inwestycyjnego – głównie dwuletniego, przewidzianego dla tych przedsięwzięć oraz z montażu finansowego zapisanego we wnioskach, a nie z odgórnego zaplanowania ich zakończenia i rozliczenia akurat w tym 2013 roku.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Odpowiedź na Pani pytanie została udzielona nazajutrz, tj. 29.04.2010. Proszę zajrzeć pod ten link „Pytań do Burmistrza” http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=miasto&action=answers oraz do swojej skrzynki poczty elektronicznej.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza
Szanowny Panie,
Zamieszczona w Biuletynie Miasta Milanówka nr 2/2010 mapa inwestycji kanalizacyjnych na lata 2009-2012 przedstawia harmonogram rozpoczęcia robót budowlanych w poszczególnych latach realizacji inwestycji, a nie ich ostatecznego wykonania. Zgodnie z przyjętym harmonogramem rozpoczęcie budowy kanału sanitarnego w ulicy Inżynierskiej (Podwiejska-Sosnowa) planowane jest na rok bieżący. Wybudowanie kanalizacji sanitarnej w ulicy Inżynierskiej uwarunkowane jest skanalizowaniem ulicy Podwiejskiej.
Kanał sanitarny w ulicy Podwiejskiej jest w całości realizowany metodą bezwykopową. Na spowolnienie prac wpływa niespotykany w ostatnich latach wysoki poziom wody gruntowej, który w istotny sposób ogranicza wydajność urządzeń wiertniczych (dławienie wiertnicy namułem wody i piachu). Prowadzone odwodnienie wykopów przy użyciu igłofiltrów nie daje oczekiwanego obniżenie zwierciadła wody do poziomu wymaganego dla sprawnego prowadzenia przewiertów sterowanych, natomiast zastosowanie do odwadniania (bardzo skutecznych) studni depresyjnych może mieć negatywny skutek dla sąsiadujących budynków, a nawet prowadzić do katastrof budowlanych. Należy mieć nadzieję, że po wybudowaniu kanału sanitarnego w obrębie obecnie wykonanych komór przewiertowych i wykonaniu przewiertu w kierunku tzw. „górki”, na dalszym odcinku ulicy Podwiejskiej w kierunku Warszawskiej warunki hydrogeologiczne na tyle się polepszą, że będzie można przyspieszyć tempo robót budowlanych.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Niestety, z uwagi na obecne i planowane przeznaczenie tego terenu nie mogę wyrazić zgody na zamontowanie proponowanych przez Pana urządzeń.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Po zapoznaniu się z proponowanymi urządzeniami, postanowiłem nie burzyć harmonii przestrzennej i sposobu wykorzystania amfiteatru i nie wprowadzać elementów generujących dodatkowy hałas i zamieszanie.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka