Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie!
Jak już wielokrotnie wyjaśniałem gmina dzierżawi tylko poczekalnię od strony ul. Warszawskiej i budynek na peronie i tylko tam może inwestować. W planach mamy modernizację obydwu obiektów w roku 2011 o ile możliwości budżetu miasta na to pozwolą. Przejście podziemne oraz peron są własnością PKP. Z przekazanych nam informacji wynika, że budowa podjazdu lub windy napotyka na problemy formalne i techniczne. Zadaszenia stojaków na rowery na ul. Krakowskiej obecnie nie planuję.
do góry strony
Szanowny Panie,
W Milanówku jest pięć publicznych placów zabaw. W przyszłym roku, jako pierwszy, zostanie zmodernizowany plac zabaw znajdujący się przy Zespole Boisk „Orliki 2012”. Natomiast pozostałe place zabaw będą poddawane systematycznej konserwacji. Dołożę wszelkich starań, aby nowe i ciekawe rozwiązania w tym miejscu ucieszyły najmłodszych użytkowników oraz ich rodziców.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
do roku 2017 nie planuje się wykonania kanalizacji sanitarnej w ulicy Piaskowej. Taka możliwość ujawni się po faktycznym dofinansowaniu obecnie realizowanej budowy kanalizacji sanitarnej w Milanówku ze środków UE. Natomiast możliwość budowy wodociągu zostanie rozpatrzona przy konstruowaniu planu inwestycji na przyszły rok.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Odpowiadając na pytanie w sprawie budowy mieszkań przez TBS w ramach IV etapu uprzejmie informuję, iż Gmina Milanówek podpisała umowę przedwstępną kupna - sprzedaży nieruchomości gruntowej przy ul. Warszawskiej pod przyszłe budownictwo.
Ponadto nadmieniam, że brak jest jeszcze decyzji banku o udzieleniu państwowej promesy kredytowej na przedmiotową inwestycję, dlatego też w chwili obecnej trudno mi jest w sposób wiążący określić termin rozpoczęcia tej inwestycji.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia było poprzedzone rozprawą administracyjną, która odbyła się w listopadzie 2008 r.
Pomimo szerokiej akcji informacyjnej brak było zainteresowania opinii publicznej wzięciem udziału w rozprawie. Głównymi uczestnikami byli przedstawiciele organizacji ekologicznych, których głos w dyskusji publicznej był przeważający. Tym samym Burmistrz Miasta Milanówka wydając decyzję środowiskową jak i projektant opracowujący technologię robót byli zobowiązani do uwzględnienia stanowiska organizacji ekologicznych jakie zostało zgłoszone w trakcie rozprawy administracyjnej.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Informacja o darach dla powodzian znalazła się w odpowiedziach w dziedzinie inwestycji przez pomyłkę. Bardzo Pana i wszystkich, którzy to zauważyli serdecznie przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi. Bład został usunięty.
W sprawach poruszonych w pana zapytaniu wyjaśniam:
- technologia bezwykopowego układania kanałów sanitarnych została przyjęta z uwagi na charakter naszego miasta-ogrodu, by nie niszczyć korzenie drzew oraz by zminimalizować zniszczenia nawierzchni jezdni. Ulica Podwiejska została rozkopana tylko w miejscach usytuowania urządzeń do wierceń. Dzięki tej metodzie ulica była przejezdna. O trudnościach związanych z nawodnionym gruntem, na jakie natrafił Wykonawca robót, informowałem już wcześniej. Niestety, takie przypadki się zdarzają. Wykonawca zapewnia, że opóźnienie nadrobi. Na odcinku od ulicy Inżynierskiej układanie kanałów odbywać się będzie metodą tradycyjną.
- wszystkie ulice w Milanówku sprzątane są według ustalonego harmonogramu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, wykonywane jest to częściej na dodatkowe polecenie. Ulice, o których Pan pisze będą sprzątnięte zgrubnie w przyszłym tygodniu, a cykliczność ich sprzątania zostanie poddana szczegółowej kontroli.
- ulica inżynierska zostanie wyrównana do 10 września.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Termin zakończenia prac związanych z budową kanalizacji sanitarnej na terenie Milanówka, w tym i w ulicy Podwiejskiej, określony został na koniec maja 2011r. Ponieważ cena robót jest ryczałtowa, wykonawca jest zainteresowany wykonaniem robót w jak najkrótszym terminie. Niestety, warunki geologiczne - grunt głównie gliniasty i bardzo nawodniony, uniemożliwiają osiągnięcie średniego tempa robót, jakie się osiąga przy przyjętej w projekcie technologii robót. Łatwo sprawdzić warunki realizacji robót – wystarczy obserwować ilości wody odpompowywanej z rejonu robót. Pomimo tego, termin zakończenia robót nie jest zagrożony.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Inżynierskiej uwarunkowana jest wybudowaniem kanału w ulicy Podwiejskiej, który jest głównym kolektorem zbiorczym z ulic przyległych. Ścieki będą odprowadzane do istniejącej przepompowni zlokalizowanej przy ulicy Polnej, tym samym nie istnieje konieczność budowy dodatkowej przepompowni w ulicy Podwiejskiej.
Zgodnie z Wieloletnim Planem Inwestycyjnym na lata 2010 – 2017 przebudowa ulicy Inżynierskiej przewidywana jest na rok 2013. Do tego czasu stan techniczny ulicy, tak jak i innych gruntowych, będzie systematycznie kontrolowany i w przypadkach koniecznych dokonywane będą naprawy bieżące.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że jak do tej pory, dochody miasta w są niższe niż zaplanowano co wyklucza wykonanie wodociągu w ulicy Sołeckiej w bieżącym roku. Inwestycję tę wstawię do projektu budżetu na rok 2011.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana e-maila uprzejmie informuję, że w dniu 26 marca br. otrzymał Pan odpowiedź na pytanie w sprawie ulicznych koszy na śmieci. Jeszcze w tym roku ustawiony zostanie nowy kosz na ulicy Falęckiej w miejscu dotychczasowego uszkodzonego i z tego powodu zdemontowanego. W sprawie komunikacji mikrobusowej proszę kontaktować się z kierownikiem referatu Technicznej Obsługi Miasta, tel. 22 758 30 61 wewn. 225. jednak na pytania zadane w e-mailu znajdzie Pan odpowiedzi na stronie miasta: www.milanowek.pl w zakładce: rozkład jazdy mikrobusów. Jest tam również mapka z trasą mikrobusu. Na trzecie pytanie nie mogę się wypowiedzieć, gdyż w ustawowych zadaniach gmin nie znajduje się wprost rozbudowa miast. Nasze miasto stwarza przyjazne warunki do rozwoju handlu i usług poprzez rozbudowę infrastruktury. Jednak utrzymanie charakteru miasta - ogrodu nie sprzyja szybkiemu zwiększeniu liczby mieszkańców, co z kolei umożliwiłoby szybszy rozwój sieci handlowo-usługowej.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka