Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że ulica Cicha będzie równana wraz z innymi drogami gruntowymi w południowej części miasta w sierpniu br.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
Chciałem się zapytać, kiedy można się spodziewać utwardzenia ulicy Stawy (wraz z kawałkiem Plantowej do Wielkiego Kąta).
Utwardzenie tej ulicy było w planach na 2008 rok i niestety do dnia dzisiejszego nie zostało przeprowadzone.
Równanie ulicy równiarką daje efekt tylko do pierwszego deszczu, po którym na ulicy znów powstają duże nierówności, kałuże i błoto.
Taka sytuacja znacznie utrudnia przemieszczanie się pieszo podczas deszczowych dni, jak również przyczynia się skutecznie do przyspieszonej eksploatacji elementów zawieszenia w pojazdach poruszających się ulicą.
Może w grę wchodziłoby chociaż utwardzenie tłuczniem?
Pozdrawiam
mieszkaniec ul. Stawy
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że z uwagi na duże zaangażowanie środków finansowych w budowę kanalizacji sanitarnej i zmniejszenie wpływów do budżetu miasta wywołane kryzysem gospodarczym, proces przebudowy dróg w Milanówku uległ wyhamowaniu. Wszystkie wcześniejsze plany inwestycyjne stały się nieaktualne. Częściowa refundacja kosztów budowy kanalizacji ze środków Funduszu Spójności UE dokonana w tym roku, pozwoliła na wznowienie inwestowania w drogi gminne. Niestety ulica Stawy nie została ujęta w tegorocznych planach. Wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy ulicy Stawy będzie brane pod uwagę przy sporządzaniu budżetu na przyszły rok. Do czasu przebudowy, ulica, tak jak inne drogi gruntowe, będzie utrzymywana w stanie przejezdności poprzez okresowe równania i ewentualne dosypywanie żużla lub tłucznia.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
w ,,Gazecie WPR" z 13 bm., w artykule pt. ,,Kamery namierzą kierowców", pani Magdalena Sitko, rzecznik prasowy naszego Urzędu Miasta, mówi o kontynuacji projektu budowy tzw. lewoskrętu na ul.Smoleńskiego (zjazd z wiaduktu w ul. Kościelną). Czyż mamy znowu wydać pieniądze bez sensu? Pisałem do Pana w tej sprawie proponując bezinwestycyjne rozwiązanie problemu, polegające na zakazie skrętu z wiaduktu w lewo i wprowadzenie w ul. Kościelnej ruchu jednokierunkowego. Cała operacja polegałaby na instalacji kilku znaków drogowych, co doskonale rozwiązałoby problem, a koszty byłyby znikome.
Natomiast zauważyć trzeba korki na skrzyżowaniu ul. Smoleńskiego i ul. Dębowej. Tam jest większy problem!
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że analiza skutków wprowadzenia zakazu skrętu w lewo zjeżdżając z wiaduktu w ulicę Kościelną wykazała wiele negatywnych stron takiego rozwiązania – opracowanie jest do wglądu w referacie Technicznej Obsługi Miasta. Dlatego też to rozwiązanie nie będzie wprowadzone w życie. Budowa lewoskrętu nie poprawi, ani też nie pogorszy sytuacji na wąskim odcinku ulicy Kościelnej. Ruch będzie się odbywał tak jak do tej pory. Sytuację już poprawiło wprowadzenie i konsekwentne egzekwowanie zakazu wjazdu pojazdów o masie powyżej 5 ton. Z uwagi na niezaprzeczalne walory drzewostanu „Alei Lipowej” ulica Kościelna nie będzie poszerzana.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
W związku z tym sugeruję i proszę o zaniechanie wysyłania na naszą ulicę równiarek - ich praca nie ma sensu. Zamiast tego proszę o zasypanie newralgicznych zagłębień tłuczniem lub chociaż ziemią. Po większych deszczach nie da się suchą nogą dojść do ul. Wojska Polskiego.
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że stan techniczny nawierzchni ulic gruntowych jest poprawiany w kolejności zależnej od stopnia degradacji i terminu zgłoszeń uszkodzeń. Ulica Piaskowa będzie naprawiana na początku sierpnia br. poprzez wysypanie warstwy tłucznia lub żużla.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
mam do Państwa dwa pytania. Po pierwsze: czy można wyrównywać doły w drodze dużymi kawałkami gruzu, który uniemożliwia przejazd samochodów i rowerów częścią jezdni? Bo taka sytuacja ma miejsce na ulicy Grodeckiego, przed nr. 26.Jeśli nie to prosiłabym o interwencję.
Po drugie: czy można w pasie chodnikowym sadzić krzewy i drzewa i kłaść kamienie uniemożliwiające wejście na pas chodnikowy czy pobocze kiedy ulicą jedzie samochów? Tak jest na ulicy Parkowej(między Podgórną a Piaski) i Wigury (między Podgórną a Żwirki), a patrole Straży Miejskiej nie zwracają na to uwagi.Uważam, że jest to także problem dla gminy, która musi potem za pieniądze podatników takie drzewa przycinać i sprzątać liście z ulic, bo oczywiście właściciele drzew tego nie robią.Można takiej sytuacji zapobiec nakazując usunięcie posadzonych roślin. Także w tej sprawie Proszę o interwencję, bo telefony do Referatu Ochrony Środowiska nie przynoszą rezultatów.
Z poważaniem Mieszkanka Milanówka
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że wysypywanie gruzu, jak również innych materiałów, na jezdnie dróg bez akceptacji zarządcy drogi jest zabronione. Sytuacja, jaka wydarzyła się przy posesji nr 26 została zgłoszona do Straży Miejskiej, która odszuka winowajcę i nakaże doprowadzenie jezdni do stanu poprawnego. Podobna sytuacja jest z sadzeniem drzew w pasach drogowych – nie można samowolnie dokonywać nasadzeń w pasach drogowych. Wymienione przez Panią odcinki ulic zostaną sprawdzone pod kątem kolizji z infrastrukturą techniczną i w koniecznych przypadkach zieleń zostanie usunięta.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
otrzymałam odpowiedź na zadane pytanie dot. ul. Wesołej. Jednak zupełnie odpowiedź nie odpowiada na moje pytanie. Ja pytam jak przejść po ulicy, która stale jest zalana,a nie jak przejechać, bo dla samochodu woda na ulicy to nie jest wieli problem. Ja zapraszam na naszą ulicę na spacerek. Jestem ciekawa jaka będzie reakcja na zniszczone buty czy ubranie. Planowanie wykonania koncepcji przebudowy ulicy nie jest żadnym pocieszeniem, ani nie rozwiązuje naszego problemu. Planować i debatować można kilka lat, jeżeli chodzi się suchą stopą po drodze. A może wystarczy posypać (podnieść) istniejący chodnik. Nakłady niewielkie, a jakie udogodnienie dla mieszkańców. Pozdrawiam z mokrymi nogami. Agnieszka B.
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że wychodząc naprzeciw Pani postulatowi poprawy sytuacji pieszych na ulicy Wesołej, w sierpniu br. zniszczony chodnik przy posesji nr 5 zostanie odbudowany. Tam gdzie to będzie możliwe, jego poziom będzie wyższy niż obecnej jezdni.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że zgodnie z obowiązującymi przepisami – ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym, zbieg ulic Głowackiego i Skośnej nie jest skrzyżowaniem w rozumieniu przepisów tej ustawy (Art. 2 pkt 10), tak więc każdy pojazd wyjeżdżający z ulicy Głowackiego na ulicę Skośną włącza się do ruchu, w związku z czym kierujący pojazdem, włączając się do ruchu, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność oraz ustąpić pierwszeństwa innemu pojazdowi lub uczestnikowi ruchu (Art. 17 ust.2)
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
Rozumiem ze nie jest Panstwa intencja walidacja mieszkancow na tych lepszych po lewj stronie i gorszych po prawej.
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że dalsza część ulicy Uroczej będzie utwardzana w późniejszym terminie i w innej technologii z uwagi na nieprzygotowanie nawierzchni do wysypania tłuczniem – odcinek od Nadarzyńskiej do Głowackiego był wzmacniany już wielokrotnie i wysypanie tłuczniem powinno dać długotrwały skutek, co w przypadku dalszego odcinka jest w tej chwili wątpliwe. Prace planujemy wykonać w terminie do końca sierpnia br.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
zgłaszam problem nierówności w ulicy Uroczej, który już wielokrotnie był poruszany. Z ostatniej Państawa odpowiedzi wynika,że ulica Urocza jest systematycznie równana. Proszę zatem o definicję "systematycznie", czy oznacza to jedynie raz w roku tuż po zimie? Droga jest w stanie katastrofalnym, podziurawiona jak ser szwajcarski, bardzo proszę o szybką interwencję i skuteczne wyrównanie drogi. "Skutecznie" tzn, na dłużej niż do pierwszych deszczy...
Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że z uwagi na duże natężenie ruchu pojazdów w ulicy Uroczej i trudności w utrzymaniu nawierzchni ulicy w miarę dobrym stanie, podjęto decyzję o jej wzmocnieniu warstwą tłucznia. Ułożenie i zagęszczenie tłucznia powinno nastąpić w terminie do końca bieżącego miesiąca.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM
Jestem ciekawa, czy udało się Państwu uzyskać odpowiedź zarządcy drogi odnośnie budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego i Dębowej /zjazd z wiaduktu do południowej części miasta/.
Zachęcam Państwa do przejażdżki w popołudniowych godzinach szczytu od stacji kolejowej do Tesco. Myślę, że to doświadczenie nada tempa sprawia.
Małgorzata
Szanowna Pani,
Niestety, nie mamy jeszcze żadnej informacji w tej sprawie. Problem jest i będzie narastał. Mamy nadzieję, że uda się w porę go rozwiązać.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM