Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 22-11-2012, krzysztof
prosze o sprzątniecie chodnika przy tesco wkierunku grodziska bo jest zaśmiecony butelkami po alkoholu Prosze również o wyczyszczenie studzienek chłonych od deszczu w ul piłsudzkiego przy reklamie firmy domena oraz przy wjerzdzie na wiadukt na ul.smolenskiego gdyż są one zapchane całkowicie inie odbierają wody opadowej Prosze równierz o sprzątniecie chodnika w ul wojska polskiego w strone cmetarza z liści bo od miesiąca niebył sprzątany
Odpowiedź 26-11-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że chodnik przy Tesco i ul. Wojska Polskiego wraz z przyległymi do niej chodnikami  zostaną sprzątnięte w dniach  26-30 listopada br. Konieczność wyczyszczenia studni chłonnych w ulicy Piłsudskiego została zgłoszona do zarządcy ulicy, którym jest Powiatowy Zarząd Dróg w Grodzisku Mazowieckim.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM


 

do góry strony
Pytanie 14-11-2012, Sebastian
Szanowny Panie Burmistrzu,

Chciałbym uzyskać informację kiedy przewiduje Pan wykonanie utwardzenie drogi gruntowej a mówie o ulicy Niskiej. W ulicy tej wykonana jest infrastruktura: woda, kanalizacja, gazociąg, prąd, telekomunikacja.
Wysłałem prawdopodobnie w 2007 roku zapytanie na temat drogi i odpowiedział Pan, że miasto wykona to w przeciągu 3-4 lat po wykonaniu kanalizacji. Przeglądałem plany wieloletnie i nie znalazłem żadnej informacji na temat ul. Niskiej.
Proszę mi powiedzieć jaką metodą wybierane są ulice do utwardzenia? Czy Gmina ma jakiś Plan i go realizuje? Proszę o informację.
Odpowiedź 22-11-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że aktualnie priorytetem miasta jest budowa kanalizacji sanitarnej i na ten cel głównie kierowane są środki finansowe z budżetu. Jeśli chodzi o inwestycje drogowe, w pierwszej kolejności przebudowywane są drogi zbiorcze o dużych natężeniach ruchu pojazdów. Uliczki takie jak Niska, będą przebudowywane w następnej kolejności i w obecnej chwili nie jestem w stanie podać terminu, kiedy to nastąpi.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 13-11-2012, Stefan
Panie Wiesławie

Nie pierwszy raz padają w tym miejscu puste słowa.
Po co wypisuje pan, że coś zostanie zrobione, skoro nie zostaje.
17 lipca napisał pan z upoważnienia burmistrza:
"Ulica Piaskowa będzie naprawiana na początku sierpnia br. poprzez wysypanie warstwy tłucznia lub żużla."
Oczywiście nic takiego nie nastąpiło, za to jesienią znowu przejechała równiarka, która nie wykonuje tu żadnej potrzebnej pracy, co było przedmiotem mojej wypowiedzi 13 lipca.
Skończcie z tymi równiarkami, zaprzestańcie działań na "odwal się" i nie marnujcie pieniędzy!
Odpowiedź 15-11-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że w chwili obecnej stan ulicy Piaskowej jest na tyle zadowalający, że nie wymaga zabiegów konserwacyjnych w postaci równania czy też wzmacniania tłuczniem. Jedynie końcowy odcinek ulicy, dotychczas nieużytkowany, przy nowo wybudowanych budynkach wymaga wzmocnienia i będzie w najbliższym czasie wysypany warstwą tłucznia. Natomiast sprawa rezygnacji z równania nawierzchni jezdni nie może być załatwiona zgodnie z Pana sugestią, ponieważ drogi gruntowe ulegają degradacji, szczególnie po opadach deszczu i trzeba je równać. Drogi gruntowe równane są średnio 3 razy w roku, a ulice do równania wyznaczane są w zależności od ich stanu. Ulica Piaskowa nie będzie równana w przypadku braku takiej konieczności.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 07-11-2012, Ewelina Tepe
Szanowny Panie Burmistrzu,

Czy jest jakas mozliwość, chociażby mała poprawienia jakości parkowania np poprzez postawienie tabliczki informującej lub też odpowiedniego znaku drogowego, na mini parkingu przy ul. Piasta 30 tj. przy Przychodni. Wiele osób chyba nie wie jak powinna parkować, panuje tam czasami samowolka, zamiast równolegla parkują osoby prostopadle do chodnika, przez co tworzą się korki na odcinka do ul. Dworcowej, czasami już od kościoła św.Jadwigi. Często trzeba uważać żeby jadąc w kierunku wiaduktu czy kościoła od np. Liceum nie uderzyć w wystający tył czyjegos samochodu.
Zdaję sobie sprawe, że ta zatoczka jest wąska i mała, może więc warto coś z tym fantem zrobić? wymijając wystający tył czyjegoś auta trzeba niestety wjechać na przeciwległy pas ruchu, jeśli nic nie jedzie z naprzeciwka to problem z głowy, ale co jesli jedzie inne auto, albo np autobus, albo samochód dostawczy? O kolizję szybko, a mam wrażenie, że parkujący pod przychodnią nie interesują się losem kierowców, a także przechodniów - czasami auta parkują poprzez wjazd częsciowo na chodnik - wtedy nie ma jak przejść! Może odpowiedni znak lub wzmożone patrole Stra zy Miejskiej rozwiązałyby ten problem??

Z wyrazami szacunku,
Ewelina Tepe
Odpowiedź 12-11-2012

Szanowna Pani,
Uprzejmie informuję, że przepisy ruchu drogowego regulują sposób parkowania samochodów na jezdniach i zatokach postojowych, Ustawianie dodatkowych tablic uważam za nieuzasadnione, ponieważ ten, kto nie przestrzega ogólnych zasad, nie  zwracać też będzie uwagi na znaki drogowe. Częstsze kontrole Straży Miejskiej powinny poprawić sytuację.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 30-10-2012, Bogumiła
Szanowny Panie
W nawiązaniu do odpowiedzi na moje pytanie z dn. 25 X chciałam zauważyć, że szerokość ulicy Pewnej nie zmieniła się, a przez kilka lat była jednak równana. Nie słyszałam o planowanym nadaniu odpowiedniego spadku jezdni w środkowej części ulicy. Do tej pory przekonywaliście nas państwo, że spadek jest prawidłowy, a nam się tylko wydaje, że coś jest nie tak. Jednak cieszę się, że w końcu zostało zauważone to, co my mieszkańcy widzieliśmy od bardzo dawna. Mam nadzieję, że roboty o których Pan pisze będą rzeczywiście dobrze przygotowane i wykonane.
Czy może już Pan określić kiedy te prace mogą być wykonane?
Odpowiedź 30-10-2012

Szanowna Pani,
Prace związane z nadaniem spadków ulicy będą przeprowadzone w listopadzie, o ile pozwolą na to warunki atmosferyczne. Roboty te zostaną przeprowadzone nie ze względu na zły spadek podłużny ulicy lecz ze względu na to, że woda płynąca przy ogrodzeniach wlewa się na posesje, a chcąc temu zaradzić, skierujemy ją na środek jezdni i na wysokości placu gminnego służącego do zawracania skierujemy na ten plac.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 25-10-2012, Bogumiła
Szanowny Panie Burmistrzu
We wcześniejszych odpowiedziach przeczytałam,że akcja jesiennego równania ulic gruntowych na terenie całego miasta, która rozpoczęła się w poniedziałek, 8 października miała potrwać ok. 2 tygodnii. Chciałam zapytać na kiedy planowane jest równanie ulicy Pewnej?
Odpowiedź 29-10-2012

Szanowna Pani,
Jak Pani dobrze wie, ulica Pewna, z uwagi na bardzo małą szerokość nie jest równana równiarką – maszyna nie zmieści się  w tej ulicy. Tak jak wcześniej informowałem, planowane jest nadanie odpowiedniego spadku jezdni w środkowej części ulicy, ale tę czynność wykonamy innym sprzętem. Stopień trudności tej roboty wymusza konieczność jej dobrego przygotowania i znalezienie odpowiedniej technologii wykonania robót.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 17-10-2012, Paweł Świerczyński
Szanowny Panie Burmistrzu zwracam się z prośbą o ustawienie znaku "droga bez
przejazdu" (D-4a) przy ul. Leśny ślad na skrzyżowaniu z ul. Gospodarską w
kierunku lasu olszowego. Powyższe ma na celu zmniejszenie przypadkowego ruchu
pojazdów i w związku z tym ograniczenie rozjezdżania naszej drogi. Prośbę
swoją kierowałem już do TOM, ale skierowano mnie bezpośrednio do Pana.
Pozdrawiam
Odpowiedź 18-10-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że wnioskowany przez Pana znak zostanie niezwłocznie ustawiony. Ponieważ „załatwienie” sprawy przez referat TOM poprzez odesłanie Pana do Burmistrza Miasta jest niedopuszczalną, proszę o szczegóły w celu wyciągnięcia konsekwencji.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 13-10-2012, Iwona czarnocka
Mamy nowy chodnik przy ul. Grudowskiej, swietnie, mozna jezdzic, chodzic po prostej drodze.
Niestety, pare dni temu samochod ciezarowy, ktory zabieral sciete drewno porozjezdzal kolami nowy!! chodnik i juz sie on rozlazi, niedlugo kola rowerow beda wpadaly w szpary!!
Mamy nadzieje , ze zajmiecie sie ta sprawa !!!
Odpowiedź 17-10-2012

Szanowna Pani,
Sprawę zniszczenia chodnika w ulicy Grudowskiej już wstępnie rozpoznano. Sprawcą był samochód Straży Pożarnej, który podjechał do awaryjnie wycinanego drzewa – zachodziła obawa o jego niekontrolowane przewrócenie. Winny zostanie zobowiązany do bezzwłocznej naprawy na swój koszt.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony
Pytanie 11-10-2012, Sławomir Paśko
Panie Burmistrzu proszę powiedzieć dlaczego strefa płatnego parkowania tzw. rozszerzona nie jest właściwie oznakowana. Oznakowanie jest skandaliczne. Niech pan sprawdzi to osobiście. Byłem w Technicznej Obsłudze Miasta i powiedziano mi, że oni nie maja wpływu na prawidłowe oznakowanie strefy. Pan przedstawił sie nazwiskiem Borkowski powiedział, że należy zgłaszać sie do Straży Miejskiej w celu wyjasnienia sposobu i warunków parkowania w nowej strefie. Z tego co wiem Straż Miejska nie odpowiada za oznakowanie strefy oraz wydzielanie miejsc parkingowych w strefie. Straż Miejska, z tego co zaobserwowałem sprawdza czy właściciel pojazdu, kierowca wykupił bilet w parkometrze. Moim zdaniem odpowiedzialność za oznakowanie strefy płatnego parkowania ponosi Techniczna Obsługa Miasta a nie Straz Miejska. Proszę o sprawdzenie czy strefa jest dobrze oznakowana oraz o wyjasnienie czy pracownicy UM tj. TOM właściwie udzielaja odpowiedzi na zadane pytania.
Odpowiedź 15-10-2012

Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że strefa płatnego parkowania w centrum Milanówka jest oznakowana zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu i powinna być zrozumiałą dla wszystkich kierowców, którzy znają przepisy o ruchu drogowym. Nie jest możliwym sprawdzenie informacji udzielonych przez pracowników referatu Technicznej Obsługi Miasta, ale biorąc pod uwagę Pana opinię, przypomniałem pracownikom o konieczności zachowania uprzejmości w kontaktach z interesantami i starannego i jasnego informowania w sprawach, o których wyjaśnienie się zwracają.


 


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Ryszard Malinowski - Zastępca Burmistrza Miasta

do góry strony
Pytanie 08-10-2012, Helena
Szanowny Panie Burmistrzu,

chciałam się zapytać jakie są koszty rozszerzenia strefy płatnego parkowania (parkometry, ich utrzymanie i obsługa) i jakich miasto spodziewa się z tego tytułu przychodów?
Odpowiedź 10-10-2012

Szanowna Pani
Uprzejmie informuję, że wprowadzenie I etapu rozszerzenia strefy płatnego parkowania kosztowało miasto 83 271 zł. Na tę kwotę złożyły się koszty zakupu 4 parkometrów oraz wykonania projektu organizacji ruchu. Głównym powodem rozszerzenia strefy było stworzenie możliwości zaparkowania samochodów w centrum miasta na krótki czas, np. w celu zrobienia zakupów, a nie chęcią osiągnięcia dodatkowych zysków. Dotychczas, z opłat za parkowanie w ulicy Warszawskiej wpływało do kasy miasta ok. 40 tys. zł rocznie. Po rozszerzeniu strefy spodziewamy się podwojenia wpływów.


Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Wiesław Krendzelak - Kierownik Referatu TOM

do góry strony