Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
proszę o informację czy, a jeśli tak, to co i kiedy zamierza Pan zrobić z ulicą Podkowiańską. Od wielu lat na tej ulicy na wysokości posesji numer 1 po każdym średnio intensywnym deszczu (o ulewach nie wspominając) tworzy się ogromna kałuża na całą szerokość ulicy. Ulica Podkowiańska jest wprawdzie mała i jest przy niej niewiele domów, ale stanowi dojście do przystanku WKD i ul. Kazimierzowskiej dla wielu mieszkańców licznych uliczek tej części miasta (Poleskiej, Wiatracznej, Brwinowskiej itp.), a zatem codzienni przechodzi nią bardzo dużo osób. Przez długi czas wszyscy – przyzwyczajeni do, mówiąc oględnie, siermiężnego stanu infrastruktury naszego miasta, będącego wynikiem wieloletnich zaniedbań – radzili sobie w ten sposób, że tę ogromną kałużę obchodzili wąskim pasem suchego terenu ocierając się o płot posesji nr 1. Niestety ostatnie wyrównywanie tej ulicy (które, jak zawsze, pomogło na tydzień, a potem dało efekt wprost odwrotny od zamierzonego) zabrało ten wąski przesmyk i po deszczu nie ma żadnego sposobu na przejście przez ten odcinek suchą nogą. Elegancko ubrani ludzie chcąc dotrzeć do pracy muszą zapomnieć o elegancji, o przejściu rodziców z wózkiem nie mam mowy, a takie przykłady można by mnożyć. Ten stan wymaga natychmiastowej poprawy. Dlatego proszę o informację co i kiedy zamierza Pan w tym temacie zrobić. Tylko proponuję skonsultować te działania z zainteresowanymi osobami, bo to co robiono dotychczas na tej ulicy, jedynie pogarszało sytuację. Zatem zamiast po raz kolejny wyrzucać publiczne pieniądze dosłownie w błoto, proszę dobrze przemyśleć rozwiązanie i poddać je publicznej debacie.
I tylko błagam: niech Pan nie pisze tekstu, który często się pojawia w podobnych przypadkach, że taki stan rzeczy jest efektem intensywnych opadów. Otóż w naszym klimacie regularnie występują intensywne opady i rolą dobrego gospodarza jest zawczasu zaradzić ich potencjalnym skutkom. Zwłaszcza, że – zaryzykuję twierdzenie – tegoroczna jesień należy do wyjątkowo suchych.
Mieszkaniec Milanówka
Szanowny Panie,
Znany jest Nam dobrze stan ulicy Podkowiańskiej i zalegających po opadach deszczu rozlewisk w okolicy posesji nr 1. Celem podjęcia jakichkolwiek działań mogących pomóc w rozwiązaniu problemu proponujemy spotkanie z mieszkańcami ulicy. Na spotkaniu przedstawimy możliwe rozwiązania istniejącego problemu.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
Możliwość poprawienia stanu nawierzchni ulicy Wojska Polskiego będzie możliwa w roku 2014. Jej stan w chwili obecnej nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Od dłuższego czasu nie pali się jedna z latarni przy ulicy Zachodniej, na wysokości posesji numer 11.
Nie bardzo wiem do kogo się w tej sprawie zwrócić, więc proszę o pośrednictwo Urzędu Miasta w poinformowaniu właściwych służb. Obecnie zmrok zapada bardzo szybko i brak oświetlenia sporej części ulicy może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców, o niewygodzie nie wspominając.
Pozdrawiam Państwa
Szanowny Panie,
Naprawa została zlecona firmie serwisowej. W przypadku stwierdzenia nieświecących się latarni proszę o kontakt telefoniczny z Referatem Technicznej Obsługi Miasta lub Strażą Miejską.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
w odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, że:
Ad.1. Zamontowanie skrzynki pocztowej leży w gestii i kompetencjach Poczty Polskiej.
W 2013 r. nie jest planowane montowanie koszy ulicznych na ulicy Falęckiej, Czubińskiej oraz Naddawki. Jednakże, jeżeli zajdzie taka potrzeba, zamontujemy je w przyszłym roku.
Ad. 2. W nawiązaniu do wcześniejszych odpowiedzi dotyczących ulicy Naddawki, informuję, że dokończenie ulicy zostało umieszczone w projekcie Budżetu Miasta Milanówka na 2014 rok, który podlega zatwierdzeniu Rady Miasta. Próg spowalniający, o który Pan wnioskuje, zostanie dopisany do projektu budżetu.
Odnośnie terenu Amfiteatru i Parku im. M. Lasockiego, opracowane są koncepcje, z którymi można się zapoznać w Referacie Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią przy ul. Spacerowej 4.
Z poważaniem
Z upoważnienia Burmistrza Miasta
Karolina Krajewska
p.o. kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
Przystapiono do dokończenia przebudowy ul.Inżynierskiej - na odcinku Sosnowa -Podwiejska . Zgodnie z udzielonymi odpowiedziami na łamach "Zadawanych pytań do Burmistrza" w sierpniu b.r , ulica miała być przebudowana w podobny sposób jak odcinek przebudowany wcześniej .tzn miał byc chodnik, wjazdy do bram i rynienka wzdłuż ulicy do odprowadzania wód opadowych .Tymczasem układ krawężników ułożonych dotychczas wzdłuż ulicy nie przewiduje budowy chodnika ,ani wjazdów z ulicy do bram ,nie mówiąc o dojściach do furtek czy odprowadzeniu wody z ulicy. Czy na przestrzeni około 2 m-cy uległ zmianie w tak radykalny i bezsensowny sposób projekt przebudowy ulicy czy też wykonawca nie wie co robi. Myslę, że dokonywanie tak kosztownej inwestycji jak przebudowa ulicy nie przewidując budowy chodnika lub odkładając to na potem prowadzi do marnotrawstwa związanego z ponowną przebudową fragmentów ulicy na co chyba Urząd Miasta nie powinien sobie pozwolić. Chyba, że w ogóle w ramach oszczędności nie planuje się budowy chodników w Milanówku i zamiast rozwijając i modernizując infrastrukturę miejską związaną z wyglądem miasta, powoduje sie jej degradacje poprzez uprawianie rozwiązań prowizorycznych, do których próbuję się pomału przyzwyczajać mieszkańców. Sprowadza to Milanówek do zapyziałej mieściny gdzie nie dba się o poprawę estetyki i wygląd co rzuca się w oczy w ostatnich latach przy okazji odwiedzania innych miasteczek w całej Polsce kwitnących, a wcale nie bogatszych od Milanówka.
Pozdrawiam.Leszek
Szanowny Panie,
Wykonywany brakujący odcinek ulicy Inżynierskiej polega na wykonaniu ciągu pieszo-jezdnego. Zabezpieczone środki nie pozwalają na wykonanie również chodników, ponadto jest to działanie celowe i zamierzone, gdyż w wolnych zielonych przestrzeniach planujemy wykonać drenaż rozsączający. W związku z planowanymi pracami w pozostałym pasie nie wykonujemy również zjazdów, bo będą na odcinku kolizyjnym z planowanym odwodnieniem. Umieścimy w budżecie 2014 roku środki na dokończenie tej inwestycji.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
Wykonawca przedłożył dokumenty do uzgodnień, prace rozpoczyna 11.10.2013 roku
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
Ulica Zamenhofa została wyrównana, małe zadolenia powstałe po równaniu zostaną w uzupełnione w 42 tygodniu kalendarzowym. Sprawę studzienek przekażemy zarządcy drogi Powiatowemu Zarządowi Dróg w Grodzisku Mazowieckim.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
do góry strony
Zwracam się z prośbą o uzupełnienie dziur tłuczniem , które powstały po ostatnich deszczach, na ulicy Lipowej ,droga stała się znów wyboista z góry dziękuje za interwencje.
Szanowny Panie,
Poprawa stanu ulicy Lipowej będzie wykonana w 42 tygodniu kalendarzowym.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Mieszkamy w Milanówku przy ulicy Chopina 31.
Zwracamy się z ponowną prośbą o przywrócenie przejezdności ulicy przy której mieszkamy.
Droga została wiosną tego roku na długim odcinku zdewastowana przez wykonawcę kanalizacji. Wszelkie prace zostały wstrzymane już kilka miesięcy temu a ich zapowiadane wznowienie nie nastąpiło.
Mimo upływu czasu, droga pozostaje całkowicie nieprzejezdna w kierunku Chrzanowa, a w związku z nadchodzącym sezonem jesiennych i zimowych opadów przestanie być przejezdna także w przeciwną stronę. Zwracaliśmy się już w urzędzie, zarówno my jak i sąsiedzi, z informacją, że poprzedni wykonawca popełnił kardynalne błędy technologiczne przy wykonanych pracach. Pozorne działania poprzedniego wykonawcy – np. przyklepanie łyżką koparki wykopanej wcześniej gliny było jawnym przejawem niekompetencji, ale także braku skutecznego nadzoru inwestycji ze strony urzędu, czyli w praktyce – marnotrawstwem publicznych pieniędzy.
W sierpniu miało dojść do ponownego podjęcia prac przy budowie kanalizacji. Mamy koniec września. Nie jest akceptowalne rozwiązanie przedstawiane nam przez urzędnika nadzorującego tę inwestycje, polegające na utwardzeniu drogi PO wykonanych pracach. Z całą pewnością prace nie zostaną zakończone przed jesiennymi opadami i podniesieniem się poziomu wód gruntowych. Należy dokonać naprawy drogi już teraz, oraz skutecznie tym razem nadzorować pracę nowego wykonawcy tak, aby zapewnić właściwe technologicznie wykonanie zleconych prac oraz utrzymanie przejezdności drogi. Także w wypadku przerwania prac.
Mimo kilkukrotnego zwracania się w tej sprawie do urzędu przez naszych sąsiadów i nas samych sprawa nie została załatwiona.
Zależy nam na przywróceniu przejezdności ulicy w kierunku Chrzanowa ponieważ podczas opadów i rozmakania drogi nieprzejezdny staje się odcinek w kierunku Milanówka. Nie chodzi jedynie o wygodę mieszkańców, ale o możliwość dojazdu pojazdów sanitarnych, śmieciarek, czy karetki.
Planując wznowienie prac przy kanalizacji prosimy o uwzględnienie tych faktów w planach wykonawczych. Droga nie może stać się nieprzejezdna w obu kierunkach. Kiedy poprzednio zgłaszaliśmy te prośby urzędowi, zostaliśmy poinformowani, ze nieprzejezdnosc drogi jest wynikiem siły wyższej i urząd nie poczuwa się w tej kwestii do działania. Teraz chcielibyśmy prosić o poprawne zaplanowanie budowy, która nie powinna być traktowana jako zdarzenie losowe, tylko być wynikiem świadomego i planowego działania człowieka.
Szanowny Panie,
Czasowe wstrzymanie robót budowlanych budowy kanalizacji sanitarnej w ulicy Chopina zostało podyktowane koniecznością zmiany bezpośredniego wykonawcy tej inwestycji tj. RAW-BUD Sp. z o.o. Dotychczasowy wykonawca do końca sierpnia br. skutecznie blokował przejęcie placu budowy i dokonania inwentaryzacji wykonanych robót przez jego następcę JT Zakład Budowy Gazociągów Sp. z o.o.
Po zinwentaryzowaniu robót i dokonaniu przeglądu technicznego wykonanego odcinka kanału sanitarnego zostały ujawnione wady techniczne, które będzie musiał naprawić nowy wykonawca. Konieczność ponownego podjęcia prac na wykonanym kolektorze sanitarnym były przyczyną do wstrzymywania się z robotami drogowymi.
Jednakże niezależnie od działań jakie będzie podejmował wykonawca, mogę Państwa zapewnić, że przed okresem jesienno-zimowym nawierzchnia ulicy Chopina zostanie zabezpieczona w sposób umożliwiający jej przejezdność, a po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej zostanie zmieniona konstrukcja nawierzchni jezdni, dostosowana do istniejących warunków gruntowo-wodnych.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Zbigniew Skłodowski - Jednostka Realizacji Projektu
Pisze do pana z zapytaniem i z niesmakiem czy remonowanie dróg odnowa kładzenie kostki to nie sa dla pana urzedu wazne rzeczy - kosztowne ?Dlaczego takie wielkie cieżarowe samochody jedza ul. Wylot zabłacajac ją tak ze mieszkańcom rece opadaja kotyra na kotyrze,do tego zagrażaja bezpieczenstwu i niszcza ulice.Do tego dzis wysadzajac niepełnosprawnego sasiada z samochodu jadaca ciezarówa z piachem widzac ze jest mały przejazd i tak sie pchał. Na moje zdenerwowanie gdzie sie pan pcha odparł pan z ciezarówki -Cos ty taka nerwowa nikt cie w nocy nie wy...Mój mąż spokojny człowiek jak to usłyszał chciał temu panu inaczej tłumaczyc.Co za prostactwo i chamstwo.Dlatego pytam pana dlaczego takie ciezarowe samochody jeżdza nie zachowujac należytej predkosci (a to nie osobowy)po ul.Wylot z"ładunkiem "błotem .Ja sie czuje gorzej niż na wsi mieszkajac w miescie MIlanówek.ps.Dlaczego pani radna H.MŁYNARSKA nic nie działa?????pozdrawiam
Szanowna Pani,
W związku z rozwojem miasta w okolicach ulicy Wylot zachodzi potrzeba wykonania nowych powstających ulic, dowóz materiałów musiał się odbywać poprzez ulicę Wylot. Po zakończeniu inwestycji ulica zostanie uprzątnięta. Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszmy, kierowca został upomniany, więcej do takich zdarzeń nie dojdzie. Radna Miasta działa na rzecz poprawy istniejącego stanu infrastruktury swojego obszaru, to właśnie na jej wniosek zostały utwardzone kolejne ulice.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM