Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Stan ulicy Zamenhofa zostanie poprawiony poprzez zasypanie dziur tłuczniem.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Szanowny Panie,
Zgłoszenie zostało potwierdzone i nastąpiła naprawa uszkodzonego miejsca.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
do góry strony
Dlaczego na ulicy Okrzei i Łącznej notorycznie nie palą sie latarnie po zmroku?
Mozna sobie zęby powybijać
Szanowny Panie,
Usterka na ulicy Okrzei i Łącznej zostanie usunięta dzisiaj w godzinach popołudniowych- nocnych.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
czy zdarzyło się Panu spacerować po ulicach naszego miasta w miniony weekend? W sobotę i niedzielę ulice – zwłaszcza te nieutwardzone (a takich, niestety, w tym mieście mamy mnóstwo i każdy nawet mało uważny obserwator wie, czyja to wina) – były całkowicie oblodzone, tak że sprawni i zdrowi ludzie mieli problemy z poruszeniem się po nich. O niepełnosprawnych, starszych (którzy chcieli chociażby dojść do kościoła) czy rodzicach z małymi dziećmi/wózkami nawet nie wspominam. Odcinek, który zwykle pokonuję w 15 minut szedłem blisko pół godziny, niczym pijany przytrzymując się drzew i płotów! W piątek po opadach śniegu jechałem z Warszawy do domu i z centrum Warszawy do zjazdu z autostrady na węźle Grodzisk Mazowiecki jechałem 30 minut (bo odpowiednie służby zadbały tam o bezpieczeństwo i komfort kierowców), a przez Milanówek (z jego północnej części na południową) z powodu fatalnego stanu dróg – blisko 40 minut. Nie było żadnej piaskarki, ani pługu, a na wiadukcie samochody – nawet te jadące najuważniej – „tańczyły piruety”.
Dlaczego po każdych opadach śniegu nasze miasto wygląda tak samo? Dlaczego po takich nieutwardzonych uliczkach nie jeżdżą w rozsądnym terminie pługi śnieżne? Dlaczego ulice nie są posypywane? Nie akceptuję odpowiedzi, że sól szkodzi drzewom. Bardzo sobie cenię uroki mieszkania wśród milanowskich drzew, ale w przypadku konfliktu interesów: bezpieczeństwo zdrowia i życia ludzi a dobre warunki dla drzew, to pierwsze musi przeważyć. Poza tym zawsze można posypywać ulice piaskiem!
Czy zdaje Pan sobie sprawę jakie mogą być tego konsekwencje? Czy miasto jest przygotowane na wypłaty odszkodowań i zadośćuczynień dla osób, które na skutek zaniedbań służb miejskich ulegną jakiemuś wypadkowi? Czy pamięta Pan przypadek sprzed kilku lat (konkretnie z 2005 r.) kiedy po doprowadzeniu miasta do takiej sytuacji, w jakiej Milanówek znalazł się w sobotę i niedzielę, odpowiedzialni za to urzędnicy zostali uznani za winnych popełnienia przestępstwa i skazani wyrokiem sądu karnego? Czy daje to Panu coś do myślenia? Dobrze byłoby gdyby po następnych opadach śniegu/większym przymrozku, który zetnie zalegająca wszędzie wodę, nauczył się Pan na cudzych błędach. Ja nie chcę ponosić konsekwencji (chociażby w postaci połamanych kończyn) Pańskich zaniedbań.
Mieszkaniec Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że firma odpowiedzialna za odśnieżanie w mieście działała od wczesnych godzin rannych płużąc i sypiąc ulice i chodniki w mieście zgodnie z zawartą w tym zakresie umową. Zwróciliśmy firmie odśnieżającej miasto uwagę na problem o którym Pan pisze. Dołożymy wszelkich starań aby mieszkańcy mogli poruszać się po mieście bezpiecznie.
Uwagi Pana odnośnie wiaduktu przekazaliśmy do zarządcy tej drogi tj. do Powiatowego Zarządu Dróg.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
jak co roku, zimą, zapraszam na spacer duktami południowego Milanówka. Spadł śnieg, co w grudniu nie powinno nikogo dziwić, nasze dukty od razu zamieniły się w ślizgawki, dzisiejsza odwilż tylko pogorszyła sytuację bo lód został pokryty warstwą wody. Boję się pomyśleć co będzie jutro bo na noc znów zapowiadane jest ochłodzenie i temperatury ujemne.
Czy kiedykolwiek za Pana kadencji doczekamy się odśnieżenia tego teranu i posypania go chociażby piaskiem? Czy też być może planujecie Państwo ufundowanie mieszkańcom tych rejonów raków?
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na Pani maila informuję, że zwróciliśmy firmie odśnieżającej miasto uwagę na problem o którym Pani pisze. Dołożymy wszelkich starań aby mieszkańcy mogli poruszać się po mieście bezpiecznie.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - po. Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
do góry strony
1.Proszę o podanie kwoty za jaką wykonawca wygrał przetarg na ul. Długiej w Milanówku
2 o podanie warstw konstrukcyjnych według których wykonawca ma wykonać pracę na w/w ulicy,
3. Wykaz prac budowlanych jakie wykonywał ten wykonawca w Milanówku w bierzącym roku.
Z moich oberwacji wnioskuję iż wykonawca może się nie stosować do specyfikacji, gdyż podbudowa drogi jest wykonywana w godzinach wieczorno- nocnych, sypany kamień jast sypany na niewykorytowaną ziemię, a krawężniki są opsypywane piachem wymieszanym z cementem. Jeli po drodze tak zrobionej mają jeździć tylko rowery to się nie czepiam, ale jesli samochody osobowa lub cięższe to proszę aby ktos kompetentny przyszedł i sprawdził czy wykonawca prawidłowo wykonuje pracę za które otrzymuje pieniądze.
z poważaniem
Barbara
Szanowna Pani,
Prace na ulicy Długiej są prowadzone na bieżąco pod nadzorem pracowników Technicznej Obsługi Miasta. Wszystkie prace są prowadzone zgodnie z sztuką budowlaną. Droga jest przystosowana do ruchu pojazdów samochodowych. Ponadto wszystkie prace są objęte gwarancją przez okres 24 miesięcy.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
W piatek wieczorem tj po godzinie 18.00 wracałem z pracy i stwierdzam , że ulice Milanówka były bardzo śliskie , a na chodnikach zalegał śnieg. Czy słuzby odpowiedzialne za bezpieczeństwo dróg i chodników Milanówka pracyją tylko w dni robocze i w godzinach pracy urzędów?. Piatek wieczór nie jest dobrym momentem na początek prawdziwej zimy , ale prognozy pogody były zgodne że zima zaatakuje w piatek i tak się stało. Proszę o interwencje i zapewnienie należytego bezpieczeństwa na drogach i chodnikach Milanówka.
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana maila uprzejmie informuję, że firma odpowiedzialna za zimowe utrzymanie dróg w mieście działała w piątek (06.12.2013r) od wczesnych godzin rannych. Zarówno Pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią kontrolujący prace w terenie jak i Straż Miejska po godzinach pracy Urzędu, nie stwierdziła nieprawidłowości w wykonywanych pracach. Ulice miasta i chodniki były sukcesywnie odśnieżane / sypane w celu likwidacji śliskości, w zależności od zaistniałych potrzeb zgodnie z zawartą umową w tym zakresie.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Karolina Krajewska - p.o Kierownika Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią
Chciałabym dowiedzieć się o konkretne plany dotyczące ulicy Łąkowej (zwłaszcza fragmentu za torami WKD do granicy miasta). Opypy połozyły już asfalt, który kończy się wraz z granicą miasta. Co więcej zostały tam przewidziane rowy, które również kończą się na granicy gmin. Mam poważne obawy jak wpłynie to na poziom wody na terenie już i tak często podtapianym po większych deszczach - czyli na działkach położonych przy tej granicy. W odpowiedzi na inne pytanie do Pana Burmistrza doczytałam, że jakiś projekt dla ulicy Łąkowej jest gotowy i wykonanie przewidziane na rok 2014 i 2015. Czy można gdzieś znaleźć szczegóły tego projektu? W szczególności czy będzie położony asfalt, czy będą przewidziane rowy itp. W archiwalnych wypowiedziach przeczytałam, że gmina chce najpierw dokończyć temat kanalizacji, ale dotychczas był problem z funduszami i opłacalnością pociągnięcia kanalizacji pod torami WKD. Czy coś się w tej sprawie zmieniło? Bardzo proszę o możliwie konkretną odpowiedź. Nie jest to dla mnie do końca zrozumiałe dlaczego nasze gminy nie mogą się dogadać i zrobić remont drogi raz a porządnie na całej jej długości - połączona praca na pewno byłaby tańsza - zwłaszcza że mówimy o niezbyt długim odcinku drogi, który jeszcze tego asfaltu nie ma. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem,
Emilia
Szanowna Pani,
Opracowany jest projekt przebudowy ulicy Łąkowej, nie zakłada on jednak uciąglenia odcinka od torów WKD do granicy z Gminą Grodzisk. Do chwili zakończenia prac kanalizacyjnych odcinek ten będzie poddawany bieżącemu utrzymaniu i dosypywaniu kruszywem. Prowadzone są analizy opłacalności wykonania kanału sanitarnego na tym odcinku ulicy Łąkowej, po nich zostanie podjęta decyzja i w przypadku nieopłacalności wykonania kanalizacji sanitarnej, przy wykonaniu nawierzchni zostanie również uwzględniony odcinek od torów WKD do granicy Gminy Grodzisk Mazowiecki.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
W nawiązaniu do odpowiedzi od Pana Andrzeja Kalaty z dnia 2.12.2013 udzielonej na moje pytanie;
Chciałem prosić o doszczegółowienie planowanej inwestycji drogowej na ulicy Stawy:
1. Co wchodzi w skład I etapu modernizacji ulicy (o którym pisze Pan Kalata) i kiedy rozpoczną się prace z nim związane?
2. Na kiedy przewidziane są dalsze etapy i co będą zawierały?
3. Czy będzie zrobione również odwodnienie ulicy?
4. Czy przewidziane są chodniki? (na Zachodniej są, a wcześniej Pan Andrzej Kalata pisał, że na ul. Stawy przewidziany jest jedynie pas drogowo-pieszy)
5. Czy modernizacja ul. Stawy na pewno zostanie wykonana wraz z Plantową- łącznikiem do Wielkiego Kąta?
6. Czy można gdzieś w Urzędzie Miejskim obejrzeć plany modernizacji ul. Stawy? Jeśli tak, to gdzie i w jakich godzinach?
Z góry dziękuję za zamieszczenie odpowiedzi na powyższe pytania.
Pozdrawiam
Wojtekk
Szanowny Panie,
W ramach przewidzianych na 2013 rok, zostanie wykonane ustawienie opornika drogowego na długości 250 m oraz wypełnienie warstwą podbudowy kruszywowej. Docelowo ulica Stawy ma założoną konstrukcję z zamknięciem warstwą nawierzchni bitumicznej. Działania związane z modernizacją ulicy będą kontynuowane w miarę posiadanych środków w 2014 roku wraz z zamknięciem docelowo do ulicy Wielki Kąt. Przewidziane jest odwodnienie w pasie dzielącym pomiędzy ulicą a chodnikiem z wpięciem do odwodnienia , które w chwili obecnej projektuje PKP na potrzeby przebudowy linii kolejowej nr 1. W następnym roku w ramach posiadanych środków planujemy wykonać chodnik po stronie południowej ulicy Stawy.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szanowny Panie,
W ramach postępowania z art. 4 pkt. 8 ustawy Pzp został wyłoniony w październiku wykonawca na roboty drogowe na ulicy Długiej – firma Dar – Bud. Wykonanie docelowej nawierzchni w ciągu ulicy Długiej będzie prowadzone etapami w ramach posiadanych środków. Nawierzchnia przewidziana na całej długości ulicy Długiej to kostka betonowa.
Z poważaniem
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Andrzej Kaleta - Kierownik Referatu TOM