Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 16-02-2007, Wojciech
Szanowny Panie Burmistrzu.Czy gmina przewiduje współpracę na podstawie ustawy o partnerstwie publiczno-prawnym (PPP)?Czy są w tym zakresie przewidywane jakieś projekty?Jeśli tak to czy Gmina jest zainteresowana współfinansowaniem działalności polegającej na prowadzeniu bezpłatnej nauki j.angielskiego dla dzieci ubogich rodziców, których nie stać na naukę płatną?Serdecznie pozdrawiam. WF
Odpowiedź 21-02-2007

Szanowny Panie,
Gmina aktualnie nie przewiduje współpracy na podstawie ustawy o partnerstwie publiczno prawnym i nie przewidywane są w chwili obecnej projekty w w/w zakresie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-02-2007, Maria
Szanowny Panie Burmistrzu,Prawie codziennie przechodzę obok targowiska miejskiego i ze smutkiem patrzę na niszczejącą piękną wielką starą willę, która mieści się obok. Z tego, co mi wiadomo willę tę częściowo zamieszkują mieszkańcy z kwaterunku, częściowo jest ona pusta i niszczeje. Czy ma Pan jakiś pomysł na uratowanie tego wspaniałego zabytku, który znajduje się w samym centrum naszego miasta?Pozdrawiam,Maria
Odpowiedź 16-02-2007

Szanowna Pani,
Problem który pani poruszyła w swoim zapytaniu od lat nurtuje mnie jako gospodarza naszego Miasta. Wielokrotnie starałem się pomóc we wszelkich działaniach zmierzających do powstrzymania degradacji tego budynku. Dotychczas willa pozostaje "w prywatnych rękach" przy czym właściciel na stałe przebywa poza granicami naszego państwa i nie wykazuje żadnej inicjatywy w kierunku poprawienia wizerunku tej wspaniałej posesji jak również nie odpowiada na próby nawiązania kontaktu.  Tak więc nadzieję na
uratowanie nieruchomości wiążę jedynie ze zmianą właściciela.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 12-02-2007, Dariusz Sawczuk
WitamW najbliższym czasie – zamierzam przeprowadzić się w okręg administracyjny Milanówka, dokładniej – niedaleko od stacji WKD Kazimierówka, ulica BagnistaO ile podoba mi się bardo okolica, oraz klimat samej miejscowości – o tyle odstrasza mnie brak podstawowych dzisiaj mediów, czyli kanalizacji i szybkiego Internetu.Przeprowadziłem już wstępne rozpoznanie jak ma ta sytuacja wyglądać w przyszłości – o ile na ulicy Bagnistej nie dawno założono wodę miejską i w przyszłości planowana jest kanalizacja oraz przebudowa ulicy, mająca polegać na położeniu prawdopodobnie kostki oraz budowie deptaka o tyle nie ma w ogóle planów modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej, ze wstępnego wywiadu parametry linii w tamtym regionie są na tyle fatalne iż ledwo miejscami może być świadczony przez TP dostęp z prędkością 128 kb/s lub 256. Po rozmowie z przedstawicielami technicznymi TP zajmującymi się tym regionem tu cytat „ nie ma możliwości świadczenia usług o prędkościach wyższych niż 512 kb/s i to tylko w niektórych wypadkach”. Ze swojej strony zaznaczyć chciałem iż unia europejska uznaje dostęp do Internetu za szerokopasmowy od prędkości 256 kb/s. Tak wiec dostęp tu świadczony praktycznie nie jest szerokopasmowy.Poza tym sztandarowa sprzedawana teraz prędkością przez wielu operatorów jest 1MB czyli 1024 kb/s. A topowa świadczona przez operatorów prędkość dla użytkownika domowego to 6MB czyli 6144 kb/s obie te prędkości pozostają poza zasięgiem mieszkających tu ludzi.Sytuacja ta jest spowodowana tym iż centrala obsługująca tutejszych mieszkańców znajduje się w podkowie leśnej. Sytuacje poprawiło by postawienie w okolicy przez TP tzw. DSLAM’u podłączonego do głównej centrali światłowodem i podpięcie do niego miejscowych abonentów.Chciałem zwrócić uwagę na to iż planowane powstanie osiedla domków jednorodzinnych nie ma dostatecznego zaplecza. W obecnych czasach szybki Internet stawiany jest przez potencjalnych nowych mieszkańców na równi z podstawowymi mediami.Czy ze strony miasta toczyła się rozmowa z Telekomunikacją Polska w sprawie poprawienia parametrów świadczonych usług a w konsekwencji budowy tzw. DSLAM’u dla tego regionu?Z wyrazami szacunkuSawczuk Dariusz
Odpowiedź 26-02-2007

Szanowny Panie,
Informujemy, że miasto nie może wykonywać ani planować rozbudowy lub modernizacji infrastruktury telekomunikacyjnej, gdyż jako takiej nie posiada. Naziemna sieć telefoniczna, a co za tym idzie i internetowa jest własnością TPSA i ta firma zgodnie ze swoimi planami inwestycyjnymi może dokonywać jej rozbudowy i unowocześniania. Chcemy zauważyć, że to właśnie za sprawą naszych starań (spotkania z przedstawicielami TPSA, zbieranie zgłoszeń od mieszkańców) w 2002r TPSA wykonała niezbędne inwestycje i umożliwiła korzystanie z dostępu internetowego typu „neostrada”.Niestety nie mamy wpływu na szkielet połączeń abonenckich w sieci TPSA ani na to, w jakiej konfiguracji i do których central abonenci są przyłączani. Chcielibyśmy tutaj zaznaczyć, że na terenie miasta są alternatywne do TPSA możliwości korzystania z dostępu do Internetu. Z naszych informacji wynika, że w mieście dostępny jest Internet radiowy w technologii Wi-Fi. Dodatkowo proponujemy zainteresowanie się ofertą sieci GSM umożliwiających dostęp do Internetu w technologii HSDPA z prędkością do 1,8 Mb/s, co zapewne mieści się w niezdefiniowanych normach „szerokopasmowego” łącza.

 
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 06-02-2007, George M.Hayward (Jerzy Maciej Siennicki)
Dear Mr. Mayor:I enjoy your website very much and see that it will be avilable in English, German, and Italian, in addition to Polish. My question is the following: how soon will that happen? I am researching my relatives who lived in Milanowek, specifically my uncle, Jerzy Siennicki, the well known architect, and my father, Roman Konstanty Siennicki. Jerzy Siennicki died in 1956 and is buried there, while my father, Roman Siennicki, who died in 1954, I think is also buried there. Although I was born in Ursus in 1938 and left Poland in October, 1944, because of WW II, I have not spoken Polish for more than fifty years. Having your website in English would help me immensely.I would appreciate you response very much.Sincerely,George M. Haywrd (Jerzy Maciej Siennicki)
Odpowiedź 27-02-2007

Dear Sir,
I am writing In response to your request for information regarding the death certificates of
your relatives. I would like to inform you that after searching the death certificate index (years 1928-1965) in the archive of the Registry Office in Milanówek, we have found the death certificate of Jerzy Siennicki  (a son of Konstanty, born on 8th September 1886) who died in Milanówek on 11 th June 1956. According to the parish register in Milanówek, he was buried in the local cemetery.
We have not found, however, the death certificate of Roman Siennicki. The name does not appear on the parish registry either (indexes including years 1953 1956 have also been looked up).
Moreover, the birth and marriage certificates of the aforementioned name do not appear in the index (years 1928 – 1945) in the archive of the Registry Office.
We look forward to being able to help you in the future.
        Yours faithfully

Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 05-02-2007, Witold
Szanowny Panie Burmistrzu. Czlonkowie GRODZISKIEJ SPOLDZIELNI MIESZKANIOWEJ za Pana posrednictwem pragna sie dowiedziec jakim prawem i w jakim celu na liscie sponsorow przywitania NOWEGO ROKU znalazlo sie nazwisko Krzyszkof Kozera. O ile nam wiadomo Pan Krzysztof Kozera nie jest jedynyn czlonkiem Spoldzielni a tymbardziej jej wlascicielem i umieszczanie jego nazwiska przed nazwa Spoldzielni jest nie zgodne z prawem i obrazliwe dla pozostalych czlonkow spoldzielni.W zwiazku z zaistniala sytuacja prosimy o wyjasnienie tego faktu i zajecie stanowiska na lamach kolejnego Biuletynu. Z powazaniem CZLONKOWIE SPOLDZIELNI.
Odpowiedź 07-02-2007
 

Szanowni Państwo,
W odpowiedzi  na pytanie z dnia
05.02.2007 r. przyznaję, że informacja w Biuletynie Miasta Milanówka  jest rzeczywiście daleko idącym uproszczeniem, za które przepraszam. Zapewniam, że w przyszłości, jeśli będzie taka okazja, zamieszczone w Biuletynie podziękowania dla  Grodziskiej Spółdzielni Mieszkaniowej będą sformułowane właściwie.

Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka

do góry strony
Pytanie 25-01-2007, Grzegorz Tokarski
Dzień dobry Nazywam się Grzegorz Tokarski i pochodzę z Sanoka, ale obecnie mieszkam w okolicy Ciechocinka. Moim hobby jest zbieranie odznak, oprócz tego interesuję się historią i heraldyką. Ostatnimi czasy zbieram odznaki z herbami miast, powiatów i gmin. Mam pytanie do Państwa czy posiadacie odznakę, plakietkę z herbem Miasta Milanówek? Mam również prośbę czy jeśli Państwo mają ową odznakę czy mogliby mi ją przesłać w liczbie dwóch? Odznaka Waszego Miasta będzie dla mnie szczególną pamiątką.Z wyrazami szacunku Grzegorz Tokarski
Odpowiedź 07-02-2007

Szanowny Panie,
Posiadamy herb Miasta Milanówka w formie metalowego znaczka, który prześlemy Panu w najbliższym czasie.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki

do góry strony
Pytanie 10-01-2007, Adam Szelag
Dwukrotnie wysylalismy ten list na adres miasto@milanowek.pl - niestety bez odpowiedzi.Wysylamy ponownie przez ta strone internetowa.Serdeczne pozdrowienia -Dr Adam SzelagMalmoe, 2007.01.10.Do Urzedu Miasta Milanowek W poprzednim liscie wyslanym 17 lutego 2006 roku podalismy nasze dane kontaktowe w celu ewentualnej korespondencji urzedowej. Orzymanie tego listu bylo potwierdzone przez p. sekretarz Wieslawe Kwiatkowska (zalacznik).Od ponad 2 lat jestesmy wlascicielami dzialki nr. 49/9 o pow. 2501 m2 w Milanowku przy ul. Lesny Slad - Gospodarska (Rep. A nr 1413/2004, Kw nr 56894).Jestesmy obywatelami Krolestwa Szwecji, ale za kilka lat planujemy przeprowadzic sie do Polski i zamieszkac w Milanowku. Oboje jestesmy lekarzami. Na posiadanej dzialce chcemy w przyszlosci wybudowac wille. Zwracamy sie z zapytaniem, czy i ile lat po zakupie placi sie w Polsce jakis podatek od posiadanej dzialki - do tej pory nie otrzymalismy zadnego wezwania do zaplaty.Pozdrawiamy serdecznie i zyczymy Sczesliwego Nowego Roku 2007. Dr Adam SzelagDr Beata Zaorska SzelagMalmoe, 2006.12.29.
Odpowiedź
Dr Adam Szeląg
Dr Beata Zaorska Szeląg

W odpowiedzi na Państwa pismo w kwestii dotyczącej podatku od nieruchomości położonej w Milanówku przy ulicy Leśny Ślad uprzejmie informuję, iż obowiązek podatkowy powstaje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu,w którym dokonano zakupu nieruchomości i trwa do momentu jej zbycia, w oparciu o art. 6 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 r.o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2006 r. Nr 121 poz. 844).Opodatkowanie działki zależne jest od sposobu, w jaki dane grunty sklasyfikowane są w ewidencji gruntów i budynków w Starostwie Powiatu Grodziskiego.

Jednocześnie informujemy, iż w oparciu o art. 147 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2005 r. Nr 8 poz. 60) osoba przebywająca za granicą na okres dłuższy niż 2 miesiące, obowiązana jest do ustanowienia na terenie kraju pełnomocnika do spraw doręczeń.

W załączeniu przesyłamy decyzje podatkowe na 2005 r. i 2006 r.Wszelkie zapytania dotyczące podatku od nieruchomości prosimy kierować do referatu podatkowego na adresy e-mail: beta@milanowek.pl,
kotowska@milanowek.pl lub
szelachowska@milanowek.pl

Za opóźnienie w przesłaniu informacji serdecznie przepraszamy.
Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 09-01-2007, Mirosław Popek
Witam !Chciałbym dowiedzieć się, czy Urząd Miasta posiada swój herb miasta w formie małego znaczka metalowego na szpilce lub przypince.Jeśli Urząd Miasta dysponuje takimi gadżetami, to proszę o ewentualne przesłanie jednego lub dwóch herbów w ramach promocji miasta.Uprzejmie proszę o odpowiedź.Pozdrowienia - Mirek Popek, Wrocław
Odpowiedź 11-01-2007
Szanowny Panie,
Posiadamy herb miasta w formie metalowego znaczka, który prześlemy Panu po podaniu nam adresu.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 16-12-2006, sebastian
Witam Do dzisiaj nie wiem czy się coś płaci w tym roku za psa . Jeśli tak to - ile ? .Dotychczasowa kwota zmuszała raczej do wyrzucania psa a nie opiekowania się przybłędami . W porównaniu do innych miejscowości była to duża suma - Przydalby sie numer konta urzędu na tej stronie . Pozdrawiam , Sebastian
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na zapytanie z dnia 18.12.2006 r. dotyczące podatku od posiadania psów uprzejmie informuję, iż ww. podatek jest naliczany w oparciu o ustawęz dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych .(tekst jednolity z 2006 r. Dz.U. Nr 121 poz. 844 - art. 13 i 14).Stawkę podatku corocznie ustala Rada Miasta. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Milanówka z dnia 29 grudnia 2005 r. Nr 317/XXVIII/05 stawka roczna podatku od posiadania psów na 2006 rok została uchwalona w wysokości 42,- zł. Podatek należy wpłacać bez wezwania do dnia 30 czerwca na konto Urządu Miejskiego w Milanówku Nr 61 1020 1055 0000 9102 0024 2677.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 12-12-2006, Marek
Panie Burmistrzu. Cieszę się z Pana wygranej w tegorocznych wyborach. Mimo to mam pytanie które mnie nurtuje od dłuższego czasu. Otóż ile Pan zarabia jako burmistrz i czy wynagrodzenia burmistrzy innych miast zarabiają podobne sumy. Po drugie ile zarabiają pracownicy urzędu w Milanówku gdyż słyszałem, że istnieją jakieś grupy, które dostają określoną pensje. Proszę o w miarę szczegółowy opis. Pozdrawiam Marek
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Zasady wynagradzania Burmistrza i pracowników Urzędu Miasta reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2005 r. (Dziennik Ustaw Nr 146 poz. 1223 z 2005 r.) w sprawie zasad wynagradzania pracowników samorządowych zatrudnionych w urzędach gmin, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich.Wynagrodzenie Burmistrza Miasta jest jawne i zostało zatwierdzone przez Radę Miasta Milanówka Uchwałą Nr 13/III/06 z dnia 11.12.2006 r. w sprawie wynagrodzenia Burmistrza Miasta Milanówka i wynosi:wynagrodzenie zasadnicze 4.960,- zł.dodatek funkcyjny 1.950,- zł.dodatek specjalny 2.764,- zł.wysługa 15% 744,- zł.co stanowi łączną kwotę 10.418,- zł. brutto (słownie złotych: dziesięć tysięcy czterysta osiemnaście). Wynagrodzenie netto wynosi około 6.100,- zł.Według mojego rozeznania wynagrodzenia Burmistrzów innych Gmin w kraju w przedziale 15-100 tyś. mieszkańców są zbliżone.Natomiast informacje dotyczące wynagrodzeń poszczególnych pracowników Urzędu Miejskiego objęte są ochroną danych osobowych.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony