Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Jeśli budowa sali koncertowej okaże się niemożliwa, będzie rozpatrywana inna lokalizacja, w tym i teren przy MOK-u.
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta
Szanowna Pani,
Niestety w archiwum tut. Urzędu nie odnajduję wskazanej przez panią nazwy "Willa pod Białym Orłem" ani żadnej podobnie brzmiącej. Ze względu na znaczny upływ czasu jest to jednak zrozumiałe gdyż po odpowiednim czasie (5-15 lat) wszelkie dokumenty urzędowe przekazuje się do zasobu Archiwum Państwowego. Natomiast skontaktowaliśmy się z Panem Andrzejem Pettynem -Towarzystwo Miłośników Milanówka, który jest skarbnicą wiedzy o Milanówku.
Panu Pettynowi nie jest obca ta nazwa, ma natomiast trudności w określeniu dokładnego adresu ponieważ następowały wielokrotne zmiany numeracji ulic.
Prosi więc o kontakt celem uściślenia położenia nieruchomości. Poniżej podaję adres e-mail, oraz telefony:
Andrzej Pettyn
adres e-mail:
z up. Burmistrza Miasta Milanówka
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Istotnie otrzymał Pan błędną odpowiedź wynikiem niezrozumienia pytania przez pracownika przygotowującego odpowiedź.
70 obiektów zostało zgłoszonych do programu rewitalizacji. Z pośród nich, pięciu właścicieli jest na etapie pozwalającym na złożenie wniosku o dofinansowanie w pierwszym terminie tj.do 15 września 2007 r.
Z ramienia Urzędu Miasta w opracowaniu wniosków pomaga zainteresowanym
nieodpłatnie zaangażowany w tym celu specjalista z Politechniki Warszawskiej
pan dr Edward Kołakowski tel. 0660-867-015
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W ramach programu rewitalizacji zostało zgłoszonych 70 wniosków.
Obecnie prowadzone są prace i konsultacje zmierzające do uszczegółowienia i ewentualnego poprawienia złożonych wniosków tym:
- konsultacje z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków,
- ocena wartości kulturowych budynków zabytkowych,
- ocena stanu technicznego i formułowanie zaleceń,
- konsultacje z właścicielami ,
W 26 obiektach dokonano konsultacji architektoniczno-budowlanej przez zatrudnionego przez Burmistrza Miasta specjalistę oraz wykonano dokumentację fotograficzną obrazującą aktualny stan techniczny obiektów.
Ponieważ na dzień dzisiejszy nie są znane zasady przyznawania funduszy przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu operacyjnego „Dziedzictwo Kulturowe”, żaden obiekt nie otrzymał jeszcze dofinansowania.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani Grażyno!
"Bibuła milanowska" jest wydawnictwem niezależnym, dystrybucja oraz archiwizacja gazetki leży po stronie wydawcy. Wszelkie informacje oraz kontakt uzyska Pani na stronie internetowej www.bibulamilanowska.pl
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Z zainteresowaniem przeczytałem Pański list i uprzejmie informuję, że sprawa zakupu "Walerii" omawiana i zatwierdzona przez Radnych na VIII Sesji Rady Miasta w dniu 21.06 br. jest planowana do finansowania z budżetu miasta 2.500.000 zł. Natomiast remont, adaptacja i utworzenie Centrum Kultury za wymienione przez Pana 22 mln PLN są oczywiście planowane ze środków pozabudżetowych, a konkretnie środków unijnych (program Infrastruktura i Środowisko), gdzie dofinansowanie wynosi do 85% kosztów kwalifikowanych.
W mieście, w którym brak, jak Pan zauważył kanalizacji i porządnych dróg, nierozsądne i nierealne wydaje się planowanie takich
inwestycji ze środków własnych. Przedstawiona koncepcja budowy Centrum Kulturyna Komisjach i Sesji Rady Miasta zawiera dokładne wyjaśnienie tej kwestii, tzn. warunki realizacji i finansowania tej inwestycji, nie rozumiem więc skąd ma Pan takie informacje. Ustosunkowując się do poruszonej przez Pana kwestii funkcjonowania Straży Miejskiej w Milanówku, nie mogę się z Panem zgodzić. Straż Miejska jest służbą porządkową potrzebną miastu ze względu na wykonywanie zadań z zakresu ładu i porządku oraz ochrony bezpieczeństwa publicznego w równym stopniu, a nawet w pewnym zakresie większym niż Policja (m.in. sprawdzanie umów na wywóz odpadów i ścieków z nieruchomości, szczepień psów, stanu sanitarnego nieruchomości itp.). Realizuje swoje zadania na podstawie Ustawy o strażach gminnych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym prawa miejscowego ustanawianego przez Radę Miasta Milanówka. To właśnie Uchwała Nr 377/XXXIII/06 Rady Miasta Milanówka z dnia 13 czerwca 2006 r. w § 7 nałożyła na Straż Miejską obowiązek kontroli zgodności parkowania pojazdów z ww. uchwałą. Jak się Pan domyśla, tylko stała i częsta kontrola powoduje przestrzeganie przepisów. Tak więc nie jest to czyhanie i czatowanie na kierowców, którzy nie wnieśli opłaty lecz
egzekwowanie prawa lokalnego. Nie mogę się także z Panem zgodzić, że rozwiązanie Straży Miejskiej i przekazanie pieniędzy Policji poprawiłoby bezpieczeństwo mieszkańców lub lepsze egzekwowanie spraw porządkowych. Funkcjonariusze Policji mają coraz
więcej obowiązków, wynikających z zadań własnych. Tymczasem ze względu na niski stan etatowy Komisariatu Policji w Milanówku strażnicy miejscy od wielu lat w znaczący sposób wspomagają i uzupełniają pracę Policji poprzez wspólne patrole, wykonywanie zadań zleconych przez dyżurnego Komisariatu Policji, itp.
Niesprawiedliwym z Pana strony jest - bez zapoznania się z zakresem działania Straży Miejskiej oraz jej wynikami - nazywać funkcjonariuszy "obibokami". Są to ludzie profesjonalnie przygotowani do pełnienia służby o takim charakterze. Swoje obowiązki wykonują sumiennie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Jednak chciałbym nadmienić, że uzasadnione i konstruktywne uwagi co do sposobu działania Straży Miejskiej są dla mnie cenne, ponieważ pomagają wyeliminować nieprawidłowości w podległej mi służbie oraz podnieść jej efektywność.
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka