Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Pani Alu!
W sprawie trudności z dodzwonieniem się do NIEPUBLICZNEGO Zakładu Opieki Zdrowotnej „AWEMED”, 17 grudnia 2007 r. wysłałem pismo do kierownika przychodni, Pani Aleksandry Dziarczykowskiej-Kopeć. Pani kierownik napisała pismo do Starostwa Powiatu Grodziskiego, właściciela budynku, w sprawie pilnej wymiany centrali telefonicznej.
Co do Pani sugestii: zatrudnienie rejestratorki jest być może proste, ale adresatem powinien być pracodawca, czyli kierownik NZOZ „AWEMED” – przekażemy tę propozycję kierownikowi NZOZ-u. Wniosek jest jeden – niestety nie za wszystko odpowiada Gmina.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Po rozmowie z kierownikiem NZOZ „AWEMED”, panią Aleksandrą Dziarczykowską-Kopeć, otrzymałem następujące wyjaśnienie na Pani pytanie z dnia 9 stycznia, które przytaczam w całości
- ” Na wizyty terminowe z wyprzedzeniem zapisywani są pacjenci chorzy przewlekle, którzy systematycznie przychodzą do lekarza. Wolne numerki do każdego lekarza przewidziane są dla osób chorych – do przyjęcia w dniu przyjścia. Każdego dnia jest do dyspozycji pacjentów z nagłym zachorowaniem – lekarz dyżurny – nie zawsze jest to lekarz „wybrany” ale udziela porad w przypadkach nagłych. W sylwestra zapewniony był dyżur lekarski w godzinach 8.00 – 18.00, nie było kolejek, bez problemu można było uzyskać poradę lekarską. Milanowscy lekarze nie lekceważą pacjentów, jeżeli bywa, iż spóźnią się to dlatego, że w tym czasie są u pacjentów na wizytach domowych.”
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
do góry strony
Drogi Kacprze !
Problem, o którym piszesz, dotyczy całego powiatu grodziskiego. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że dzieci i młodzież do 18 r.ż. przyjmowane są w przychodni w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 21 – na razie tylko przez chirurga. W chwili obecnej dyrektor tej przychodni negocjuje z NFZ warunki umożliwiające przyjmowanie osób z tej grupy wiekowej także przez lekarzy okulistów i laryngologów. Rezultaty tych rozmów będą znane w przyszłym tygodniu.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
W odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informuję, iż formularz działa prawidłowo, a Pana zapytanie otrzymałem.
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki