Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Aktualnie prowadzone są prace studialne nad budową ścieżek rowerowych gmin woj. mazowieckiego: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Podkowa Leśna i Pruszków. Więcej informacji będzie mógł Pan uzyskać w Referacie Technicznej Obsługi Miasta po opracowaniu koncepcji ścieżek rowerowych, tj. już w marcu br.
Komunikacja miejska w Milanówku kursuje jako przedsięwzięcie sondażowe, które wykaże realne zapotrzebowanie na tego typu usługi. Na razie nie można określić ostatecznego przebiegu tras. Obecna trasy i rozkłady jazdy mogą być korygowane i dopiero doświadczenia zebrane w ciągu pierwszych miesięcy pozwolą na ich optymalizację.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Odnośnie komunikacji miejskiej w Milanówku odpowiedzi udzieliłem przy poprzednim Pana pytaniu.
Sprawa progów zwalniających objaśniana była w wielu moich poprzednich odpowiedziach. Regułą jest zakaz stosowania progów na ulicach gminnych, który można „złamać” tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach (np. lokalizacja placówek oświatowych). Takiego uzasadnienia dla ulic Naddawki i Czubińskiej w chwili obecnej nie widzę.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Z uwagi na istniejący układ komunikacyjny miasta nie było możliwe opracowanie trasy sięgającej ulicy Kwiatowej. W przypadku rozwoju komunikacji zbiorowej, po przebudowie ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ulicy Północnej do ulicy Kwiatowej, trasa autobusów zostanie przedłużona do granicy miasta.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani Anno
Taka możliwość nie była brana pod uwagę. Przez większą część dnia będą kursowały dwa wozy. Jeden mikrobus będzie kursował tylko poza szczytem, tj w godzinach 830 - 1330 . W tym przypadku będzie możliwy przejazd z jednej strony torów kolejowych na drugą i wtedy kierowca nie będzie żądał dodatkowej opłaty. Jeśli jednak ktoś będzie chciał jechać do Grodziska Mazowieckiego, będzie musiał dopłacić do 3 zł, tj. opłaty na trasie do Grodziska.. Głównym celem postawionym przy tworzeniu komunikacji było przewiezienie chętnych z krańców miasta do stacji PKP by umożliwić im dalszą podróż koleją i aby do tego celu nie musieli wykorzystywać swoich samochodów, które do tej pory zostawiają pod dworcem, w centrum miasta.
Uruchamiana komunikacja ma charakter pilotażowy i wszystkie sygnały dotyczące zmian będą brane pod uwagę i w uzasadnionych przypadkach będą realizowane. Dlatego wszelkie uwagi i wnioski proszę kierować do Referatu Technicznej Obsługi Miasta Urzędu Miejskiego w Milanówku.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Witam Panie Marku,
na stronie miasta telefon do Urzędu Miejskiego znajduje się w kilku miejscach m.in. w zakładce Miasto- Ważne teleadresy - Urząd Miejski; Życie w mieście; Samorząd - dane Urzędu Miejskiego. W celu łatwiejszego znalezienia przez Pana pożądanego numeru poniżej podaje linki:
http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=miasto&action=artykul&id=22
http://www.milanowek.pl/index.php?cmd=zycie&action=artykul&id=31
Szanowna Pani,
Sprawa płynności ruchu na skrzyżowaniu ulic Królewskiej, Piłsudskiego i Nowowiejskiej w kontekście zwiększającego się ruchu staje się ważną i wymagającą ponownej analizy. W tej sprawie wystosuję pismo do zarządcy ulicy Królewskiej, tj. Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Częściowym rozwiązaniem tego problemu będzie przebudowa ulicy Skośnej, która za kilkanaście dni zostanie zakończona.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Na takie pytanie udzieliłem już odpowiedzi przed kilkunastu dniami – patrz pytanie/odpowiedź z dn. 9.10 i dn. 2.09 br.
W Urzędzie Miejskim prowadzone są analizy potrzeb i kosztów wprowadzenia komunikacji miejskiej.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Wojewódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą ulicy Królewskiej, na podstawie ostatniego badania natężenia ruchu na poszczególnych skrzyżowaniach, dokonał zmian cykli sygnalizacji świetlnej nadając priorytet ulicy Królewskiej. Dlatego też, w godzinach szczytu, można zaobserwować „kolejkę” samochodów wjeżdżających na skrzyżowanie z ulicy Nowowiejskiej. Jest to konsekwencja przyjęcia stałego programu zmiany „świateł”, który nie potrafi sam dostosować się do aktualnych warunków na drodze.
Sytuacja ulegnie poprawie po zmodernizowaniu ulicy Skośnej, na której roboty powinny rozpocząć się na początku października i zakończyć w grudniu br. Dodatkowo, w przyszłym roku planowane jest poszerzenie ulicy Nowowiejskiej
w celu dołożenia jednego pasa ruchu dla wjeżdżających na skrzyżowanie i rozdzielenie potoku pojazdów skręcających
w lewo i jadących prosto.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Jednym z priorytetowych zadań spółki WKD jest stała poprawa i rozszerzanie katalogu świadczonych przez nią usług. Obecnie analizowana jest możliwość budowy „mijanki” przy p.o. Brzózki bądź budowy drugiego toru do Grodziska Mazowieckiego. Realizacja jednego z wymienionych wariantów pozwoli na wprowadzenie dodatkowych kursów pociągów w rozkładzie jazdy WKD, co uniemożliwia dotychczas ograniczona przepustowość linii. Rozszerzone zostaną usługi Park&Ride. Spółka posiada już dwa Parkingi - w Komorowie i Pruszkowie, pozwalające na bezpieczne zostawienie samochodu lub roweru. Planowane jest utworzenie drugiego parkingu w Komorowie. W planach Spółki jest również wdrożenie nowego systemu sprzedaży biletów (połączonego z systemem miejskim aglomeracji warszawskiej).
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Rozmowy w sprawie uruchomienia linii autobusowej w Milanówku z PKS Grodzisk Mazowiecki zostały rozpoczęte i są obecnie na etapie określenia kosztów funkcjonowania i szacowania wpływów z biletów. Niestety, wg rozpoznania zrobionego przez Referat Oświaty nie ma większego zainteresowania uczniów dojazdami do szkół. Wykupienie biletów przez młodzież szkolną kwalifikowałoby to przedsięwzięcie do dofinansowania ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego. Planowane jest wykonanie badania zapotrzebowania na usługi komunikacji autobusowej w naszym mieście i przeprowadzenie na tej podstawie rzetelnego rachunku ekonomicznego, jako podstawy do podjęcia decyzji w 2009r.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka