Pytania do Burmistrza
Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.
Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:
- dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
- zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
- zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
- pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.
Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.
Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że modernizacja ulicy Zachodniej na odcinku Wielki Kąt – Słowackiego jest w planie inwestycji na rok bieżący z przewidywanym zakończeniem realizacji w roku następnym, z uwagi na kryzys gospodarczy, skutkujący zmniejszonymi dochodami budżetowymi. Natomiast przebudowa tej ulicy na dalszym odcinku wraz z odcinkiem ulicy Zamenhofa do ul. Wojska Polskiego zaplanowana jest na rok 2015.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana prośbę zamieszczony zostanie dzisiaj na stronie internetowej miasta Milanówka link do ankiety dotyczącej przyczyn konfliktów społecznych przy planowaniu i budowie dróg w Polsce na przykładzie budowy obwodnicy Milanówka i Grodziska Mazowieckiego w ciągu drogi wojewódzkiej 719.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowna Pani,
Ulica Macierzanki zostanie niezwłocznie naprawiona w ramach gwarancji przez wykonawcę wodociągu.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, że wobec aktualnej sytuacji finansowej miasta spowodowanej mniejszymi niż planowano wpływami do budżetu, realizacja zadania inwestycyjnego przebudowy ulicy Zachodniej uzależniona jest od wyników przetargów na inne roboty drogowe. Jeśli ceny najlepszych ofert będą nie wyższe niż zaplanowane środki finansowe, realizacja odbędzie się jeszcze w tym roku. W przeciwnym przypadku przebudowa ulicy Zachodniej będzie realizowana w pierwszej kolejności w przyszłym roku.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Po raz kolejny informuję, że tunel oraz peron nie są własnością Miasta Milanówek i zgodnie z obowiązującymi przepisami nie ma możliwości ponoszenia nakładów na ich modernizację czy remont. Wielokrotne interwencje u właścicieli tych obiektów nie przynoszą oczekiwanych efektów. Miasto w roku 2011 planuje wykonanie modernizacji poczekalni od strony ul. Warszawskiej oraz na peronie, które przejęliśmy w dzierżawę od PKP.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
W odpowiedzi na Pana pytanie z dnia 16.17.2010 roku informuję, że ruch pojazdów na drogach gminnych w obrębie osiedla TBS jest monitorowany pod kątem prawidłowości organizacji ruchu oraz zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom. Ciągi ulic Bliskiej, Jedwabnej i Na Skraju posiadają wydzielone od ruchu pojazdów ciągi piesze w postaci wygodnych chodników. Dopuszczalna prędkość pojazdów zgodnie z prawem o ruchu drogowym wynosi 50km/h i jest to prędkość bezpieczna w obszarze zabudowanym. Powyższe drogi są drogami o charakterze lokalnym, służącymi wyłącznie dojazdowi do miejsca zamieszkania mieszkańcom tego rejonu. Ewentualne przekraczanie prędkości związane jest z kulturą jazdy kierowców, będących jednocześnie w przeważającej większości mieszkańcami osiedla i na pewno nie zostanie rozwiązane przez ustawianie jakichkolwiek znaków lub wprowadzania dodatkowych ograniczeń, natomiast niewątpliwie będzie miała tu wpływ presja lokalnej społeczności. „Strefy zamieszkania” ustanawiane są głównie w rejonach gdzie ze względu na warunki terenowe brak jest miejsca na wybudowanie chodników i ruch pieszy oraz pojazdów odbywają się po tzw. ciągach pieszo-jezdnych. Dlatego też, ewentualna decyzja o ustanowieniu takiej strefy w tym rejonie podjęta zostanie po dłuższej obserwacji jesienią br.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie,
Zamieszczenie linku do ankiety jest możliwe. Natomiast skorygowania wymaga pytanie 9 w brzmieniu: „Czy słyszała Pani/Pan, że władze województwa planują w najbliższej przyszłości budowę obwodnicy Milanówka i Grodziska Mazowieckiego na południu od tych miejscowości?”. Gdyby obwodnica była planowana na południu od Milanówka to nie wzbudzałaby tylu sprzeciwów. Problem polega na tym, że planowany przez władze województwa korytarz obwodnicy przebiega przez południowe, zurbanizowane tereny miasta a nie poza nim-jak wynika z pytania. Droga tej klasy, o takim przebiegu oddzieliłaby mieszkańców południowej części miasta od jego centrum i zlokalizowanych w nim usług w tym szkół, przedszkoli itp.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie
Przebudowa ulicy Lipowej, w wyniku której uzyska ona utwardzoną jezdnię, zaplanowana jest na 2016 rok. Do tej pory będzie remontowana doraźnie w celu utrzymania stałej przejezdności.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka
Szanowny Panie
Kładka przy ulicy Żabie Oczko jest aktualnie w naprawie. Druga kładka nie jest własnością miasta, dlatego wykonanie jej modernizacji przez miasto nie jest możliwe, choć taką potrzebę również widzę. Niestety, w obecnej sytuacji finansowej PKP wszelkie nasze prośby o remont lub przebudowę pozostają bez reakcji.
Jeśli chodzi o ograniczenia prędkości, w miejscach szczególnie uczęszczanych przez dzieci i miejscach gromadzenia się ludzi, np. przy budynkach użyteczności publicznej, zastosowane zostały progi spowalniające, które poza uciążliwością dla pojazdów i mieszkańców budynków usytuowanych tuż przy nich, są barierą ograniczającą prędkość. Dla zwiększenia liczby progów nie widzę na razie uzasadnienia. Natomiast na pozostałych ulicach, prędkość jest już ograniczona do 50 km/godz. i to według ustawodawcy jest prędkość bezpieczna w mieście. Ustawianie dodatkowych znaków jest bezcelowe – jeśli ktoś nie przestrzega jednego ograniczenia, nie będzie też przestrzegał ograniczenia widocznego na tarczach znaków zakazu.
Z poważaniem
Bogdan Korycki
Zastępca Burmistrza Miasta
Szanowny Panie,
Nasze miasto, w ramach porozumienia z ośmioma innymi gminami Zachodniego Mazowsza, przystąpiło do programu budowy ścieżek rowerowych o łącznej długości 126 km. W Milanówku budowana będzie jedna ścieżka od granicy miasta ulicą Grudowską do stacji PKP i po przejściu pod torami kolejowymi, ulicami: Krakowską, Zachodnią, Mickiewicza, Spacerową, Parkową, Piaski i Kościuszki do granicy miasta. Planowany termin wykonania robót budowlanych określono na rok 2012. Natomiast w sprawie dworca nie przewiduję spotkań z mieszkańcami, gdyż wszelkie decyzje w sprawie przebudowy budynku dworcowego od strony ulicy Warszawskiej już zapadły – rozpoczęcie robót przewidziano na rok przyszły.
Z poważaniem
Jerzy Wysocki
Burmistrz Miasta Milanówka