Aktualności
Dotacja na wymianę pieców
data aktualizacji: czwartek, 2 lutego 2017
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z dniem 09.01.2017 r. rozpoczął nabór w ramach programu: „Poprawa jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego – ograniczenie emisji zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni”.
Celem programu jest poprawa jakości powietrza – ograniczenie dwutlenku węgla CO2, pyłów PM2,5, PM10 oraz innych zanieczyszczeń powstających w wyniku niskiej emisji, zagrażających zdrowiu i życiu ludzi.
Wniosek o dofinansowanie składa jednostka samorządu terytorialnego (gmina), a ostatecznymi odbiorcami korzyści są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, mieszkające na terenie gminy ubiegającej się o dofinansowanie.
W związku z powyższym Urząd Miasta Milanówka prowadzi nabór osób chętnych do wzięcia udziału w projekcie w terminie do dnia 15 lutego 2017 r.
Dotacja na realizację zadania wynosi do 75% kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla ostatecznego odbiorcy. Mieszkaniec musi zapewnić wkład własny.
Dofinansowaniu podlegać będą zadania, których zakończenie nastąpi w 2017 roku.
Rodzaje przedsięwzięć
Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym), zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).
UWAGA:
Program nie dotyczy modernizacji źródeł ciepła w nieruchomościach wykorzystywanych sezonowo np. w domkach letniskowych oraz zadań polegających na montażu kominków.
Koszty kwalifikowane:
- koszt kotła (z elementami dodatkowymi tj. zasobnikiem c.w.u., podajnikiem), koszt czujnika tlenku węgla (czadu),
- podatek VAT, gdy stanowi koszt ponoszony na realizację zadania, a beneficjent nie ma możliwości jego odliczenia lub odzyskania na mocy odrębnych przepisów.
Koszty niekwalifikowane, ponoszone przez mieszkańców:
- koszty przygotowania dokumentacji technicznej stanowiącej element realizacji inwestycji,
- demontaż starej instalacji źródła ciepła, zakup i montaż nowej instalacji technologicznej kotłowni wraz z niezbędną aparaturą kontrolno-pomiarową, instalacją elektryczną w obrębie kotłowni oraz zbiornikami na paliwo,
- wkład kominowy,
- roboty instalacyjne wewnątrz obiektów – modernizacja instalacji c.o. i c.w.u.,
- koszt przyłącza do sieci,
- rozruch technologiczny instalacji i urządzeń,
- koszt nadzoru nad realizacją inwestycji.
Przed rozpoczęciem ewentualnych prac prosimy o kontakt z Urzędem Miasta Mila-nówka. Osoby, które rozpoczną prace przed 01.03.2017 r. mogą stracić możliwość ubiegania się o dotację z WFOŚiGW. Przed złożeniem deklaracji przystąpienia do projektu, zwracamy się z prośbą o dokładne zapoznanie się z jej treścią, upewnienie się o możliwości technicznego podłączenia kotła o zgłaszanych parametrach, zapewnienia wkładu własnego na pokrycie wszelkich kosztów, poza uzyskaną dotacją oraz kalkulację środków związanych z minimum 5 letnią eksploatacją zamontowanego kotła.
Więcej informacji na temat projektu w Urzędzie Miasta Milanówka, ul. Spacerowa 4, nr tel. 22 758 30 61 w. 249.
Deklaracja przystapienia do programu
Deklaracje dostępne są również w siedzibie Urzędu Miasta Milanówka.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
« Wróć do listy aktualności